Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami Wasilkowa

6 stycznia (ubiegła sobota) ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli. Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad  1,2 mln uczestników.

W tym roku po raz pierwszy w Orszaku Trzech Króli udział wzięli mieszkańcy Wasilkowa. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Kreatywny Wasilków” przy udziale współorganizatorów – Stowarzyszenie Studzianki, Szminką Malowane, Aktywni 50+, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Ruch Abstynencki "Próg Nadziei". Patronatem Honorowym wydarzenie objął Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, który wraz z małżonką uczestniczył w Orszaku, jak również w  uroczystej Mszy św., pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Henryka Ciereszko.

Orszak Trzech Króli rozpoczął swoją drogę przy Kościele NMP Matki Miłosierdzia i przeszedł ulicą Kościelną w kierunku żłóbka umiejscowionego przy Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta przy ul. Polnej. Uczestnicy przywdziali królewskie korony i peleryny. Nie zabrakło ucharakteryzowanych postaci, w tym oczywiście samych Trzech Króli, aniołów i diabłów. Wśród korowodu można było zobaczyć piękne gwiazdy betlejemskie wykonane przez dzieci. Przed kościołem NMP Matki Miłosierdzia uczniowie Szkoły Podstawowej w Studziankach wystąpili w inscenizacji, która kontynuowana była na trasie i punkcie docelowym Orszaku. Przed Szkołą przy ulicy Polnej w Wasilkowie Trzej Mędrcy złożyli hołd i dary Jezusowi, którego zastali w żłóbku z Maryją, Józefem i żywymi zwierzętami, a następnie głos zabrali ks. Biskup Henryk Ciereszko i Burmistrz Mirosław Bielawski. Mieszkańcy usłyszeli kolendy w wykonaniu zespołu "Wasilkowianki". Organizatorzy zadbali o nagrody dla wszystkich uczestników konkursu na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską oraz  o ciepłe napoje dla mieszkańców.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego serdecznie dziękujemy
Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Henrykowi Ciereszko za poprowadzenie Mszy św.
oraz udział w tak ważnym dla Wasilkowa wydarzeniu.

Dziękujemy również organizatorom Orszaku oraz wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie