Osadzenie kładki obok mostu na rzece Supraśl

1 lipca 2019 r. od samego świtu odbywało się posadowienie kładki nad rzeką Supraśl. Dwa potężne dźwigi umiejscowiły stalową, ważącą ponad 40 ton konstrukcję na zbudowanych wcześniej przyczółkach, znajdujących się po lewej stronie mostu, jadąc w kierunku Białegostoku. W kolejnych tygodniach będą trwały prace polegające na wykonaniu m.in. płyty betonowej i nawierzchni, montażu poręczy i oświetlenia. Posadowienie konstrukcji kładki planowane było na ubiegły piątek, jednak z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (silne porywy wiatru) zostało przełożone. Cieszymy się, że dzisiaj wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń.

Kładka ma ponad 50 m długości, a cała konstrukcja - ponad 5 m wysokości. Będzie nią przebiegał ruch pieszych i rowerzystów, co zapewni bezpieczeństwo przemieszczania się wszystkim uczestnikom ruchu (chodniki znajdujące się na obecnym moście nie miały odpowiednich szerokości). Kładka połączy istniejącą już ścieżkę rowerową i ciąg pieszo-rowerowy wybudowane po obu brzegach rzeki.
Na moście został już przywrócony ruch w obu kierunkach. W bieżącym tygodniu mogą się pojawić przejściowe utrudnienia w ruchu, za co przepraszamy.

Zobacz filmy:

Osadzenie kładki: http://www.youtube.com/watch?v=ymopllu3ngI&feature=share
Podniesienie kładki: http://www.youtube.com/watch?v=2pYFJH84Ip4&feature=youtu.be

 

Podniesienie kładki na rzece Supraśl

 

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie