„Pijmy wodę z Wasilkowa” - na zdrowie i dla środowiska

Dlaczego wodę w Wasilkowie możemy i powinniśmy pić „prosto z kranu”?

W celu zapewnienia najwyższej jakości, woda z Wasilkowa poddawana jest wieloetapowemu procesowi uzdatniania. Jej jakość na bieżąco badana jest przez laboratorium. Zawiera ona substancje mineralne jak wapń, magnez i potas.


PLASTIKOWE BUTELKI SĄ WYGODNE ALE ….

Choć woda w butelkach posiada długi termin przydatności do spożycia, to po odkręceniu nakrętki zaczynają gromadzić się w niej mikrobiologiczne zanieczyszczenia. Plastik dodatkowo przy zbytnim nasłonecznieniu i w reakcji z ciepłem może uwalniać do wody szkodliwe związki, dlatego nie bez znaczenia jest sposób przechowywana wody butelkowanej.

A CO NA TO EKOLOGIA?

Co roku na świecie zużywa się kilkaset miliardów plastikowych butelek, a do produkcji każdej litrowej butelki zużywa się 3 litry wody.

Czy wiecie że … w każdej minucie do oceanu wyrzucany jest mniej więcej kontener odpadów plastikowych. Szacuje się, że przy utrzymaniu tego tempa, do 2050 roku będzie w nim więcej śmieci niż ryb. Pod wpływem światła plastik ulega rozpadowi na mikrocząsteczki, które potem przedostają się do łańcucha pokarmowego i tak w rybach i owocach morza trafiają również do naszych żołądków. Plastik wpływa negatywnie na gospodarkę hormonalną, wywołuje nowotwory, dla niektórych organizmów jest trujący. Zagraża on ogromnej ilości stworzeń.

Mieszkając w Gminie Wasilków w prosty sposób możemy wyeliminować plastik pochodzący z butelek z naszych gospodarstw domowych i zmniejszyć produkowane śmieci. Możemy śmiało korzystać z własnych zasobów i pić wodę z Wasilkowa, tym bardziej, że jest to rozwiązanie sprzyjające naszemu zdrowiu, środowisku oraz naszej małej Ojczyźnie. Picie kranówki jest też bardzo wygodne i z pewnością wesprze to nasz budżet domowy.

Pijąc wodę z kranu należy przestrzegać kilku prostych zasad. W starszym budownictwie po nocy zastałą wodę przed nalaniem do szklanki należy spuścić lub po prostu wziąć prysznic. Nie ma ona wtedy żadnych zanieczyszczeń i posiada lepszy smak. Pamiętajmy też że do picia prosto z kranu nadaje się tylko woda zimna (odkręcamy kurek z zimną wodą). I jeszcze jedno … zarówno woda z kranu, jak i ta butelkowana nie powinny „zbyt długo stać”. Przestrzegając tych zasad śmiało możesz zamienić się w lokalnego patriotę i razem z nami promować picie wody z Wasilkowa.

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zachęca wszystkich mieszkańców gminy
do picia wody z Wasilkowa. W Urzędzie Miejskim wyeliminowaliśmy już butelki plastikowe.

A Ty kiedy to zrobisz?

„Pijmy wodę z Wasilkowa” - na zdrowie i dla środowiska

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie