Pijmy wodę z Wasilkowa!

Czy i dlaczego warto pić wodę z kranu? Na to i inne pytania dziennikarzy odpowiadali dziś Burmistrz Wasilkowa, Adrian Łuckiewicz oraz Prezes Wodociągów Białostockich, Beata Wiśniewska.

Konferencja prasowa, która odbyła się dziś w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie, to element kampanii zachęcającej do picia wody kranowej. Chociaż korzystanie z wody butelkowanej jest wygodne , to jej zakup pochłania niemałą część domowego budżetu. Natomiast plastikowe odpady sukcesywnie zanieczyszczają środowisko naturalne. Dlatego warto przestawić się na wodę z kranu – pochodzącą z ujęć znajdujących się na terenie Wasikowa.

- Za piciem wody z kranu przemawiają istotne argumenty. Ekologiczny - najważniejszy, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Pijąc wodę z kranu w prosty sposób możemy wyeliminować plastik pochodzący z butelek z naszych gospodarstw domowych i zmniejszyć w Gminie Wasilków ilość produkowanych śmieci – podkreślał Burmistrz Wasilkowa, Adrian Łuckiewicz.

Podczas konferencji Burmistrz przekonywał, jak bardzo istotny jest również argument ekonomiczny. – Wyprodukowanie 1 wody kranowej kosztuje 3,82 zł, natomiast mineralnej – ok 2000 zł. Picie kranówki jest nie tylko bardzo wygodne, ale z pewnością wesprze domowy budżet.– mówił Adrian Łuckiewicz. Pijąc tzw. kranówkę przyczyniamy się też do oszczędzania wody. Do produkcji każdej litrowej butelki zużywa się bowiem aż 3 litry wody. Używanie wody butelkowanej pogłębia więc problem wyczerpywania się zasobów wodnych na terenie kraju.

Jak podkreślała Prezes Wodociągów Białostockich, Beata Wiśniewska, woda zanim trafi do kranu, poddawana jest wieloetapowym procesom uzdatniana, dzięki czemu nie ustępuje jakością i smakiem mineralnej z plastikowej butelki. Ponadto kranówka z Wasilkowa ma jedną z najniższych w kraju cen za 1 m³.

Smaczna i zdrowa woda z Wasilkowa zaspokaja potrzeby mieszkańców Gminy Wasilków, jak też mieszkańców Białegostoku. Ma dobrą cenę i znakomite wyniki badań. Pijmy więc wodę z Wasilkowa – na zdrowie!


Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Pijmy Wodę z Wasilkowa- zdjęcia

Zalacznik

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie