Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie zajęło I miejsce w konkursie wojewódzkim

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie zajęło I miejsce wśród placówek oświatowych w wojewódzkim konkursie realizowanym przez Wojewodę Podlaskiego  „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”. Konkurs przygotowany został z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021. Cieszymy się również, że Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie otrzymała wyróżnienie.

W dniu wczorajszym (8 października) w siedzibie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów. Wzięło w nim udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego, zaś 10 szkół i przedszkoli otrzymało nagrody, a 20 szkół i przedszkoli wyróżnienie. 

Udział w konkursie był szczególną formą przygotowania placówek oświatowych do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 r., a nasze Przedszkole zrobiło to na medal. Realizując program edukacji patriotycznej przygotowało prezentację multimedialną, która doprowadziła je do sukcesu. Została ona zamieszczona u dołu strony.

Gratulujemy serdecznie!

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie