Rozpoczął się trzeci etap modernizacji głównych ulic w Wasilkowie

Dzisiaj (15 maja)  rozpoczął się trzeci etap budowy głównych ulic w Wasilkowie. Przekazanie wykonawcy pod budowę odcinka ul. Grodzieńskiej od ul. Mickiewicza do ul. Polnej w Wasilkowie rozpoczęło symboliczne wbicie łopaty przez: Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego, Zastępcy Burmistrza Piotra Karola Bujwickiego oraz Dyrektora firmy Strabag Sp. z o.o. Artura Krasowskiego.

„Mieszkańcy zyskają przebudowane skrzyżowanie przy ulicy Polnej gdzie będą bardziej szerokie łuki, wygodniejsze zarówno do skręcania jak i wyjazdu oraz nową sygnalizację świetlną, gdzie z każdej strony będzie sygnalizacja dla przejść dla pieszych. Zyskają też kanalizację, wodociąg, deszczówkę, nowe oświetlenie i przyłącza energetyczne. Przy okazji będzie rozbudowana sieć gazowa na tym odcinku” – mówił Zastępca Burmistrza Piotr Karol Bujwicki

Jutro na planowanym posiedzeniu rada budowy podejmie decyzje odnośnie organizacji ruchu na oddanym dziś pod budowę odcinku, o których będziemy informować na bieżąco. Brane jest pod uwagę połówkowe zamknięcie ruchu od ul. Mickiewicza do ul. Supraślskiej.

Zakończenie przebudowy ul. Grodzieńskiej na odcinku ul. Mickiewicza do ul. Polnej planowane jest na 30 września br. Odcinek od ul. Polnej do ul. Zajęczej będzie odcinkiem kończącym całość inwestycji i został zaplanowany na rok 2019. W roku 2018 planowane jest wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej od mostu na rzece Supraśl do końca terenów zabudowanych Wasilkowa (w kierunku Zalewu).

Kierowców informujemy, że ruch do Nowodworc będzie kierowany ulicami Kryńską i Jana Pawła II. Zachęcamy też do poruszania się obwodnicą Wasilkowa wszystkich kierujących się w stronę Białegostoku. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie