Sukces Wasilkowianki na 64 Mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym

Ilustracja do artykułu F1000029.JPG

Informujemy, że we wrześniu br. na stadionie śląskim w Chorzowie zostały rozegrane 64 Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. W zawodach startowało 72 najlepszych zawodników z 12 okręgów PZW w Polsce.

Okręg  PZW Białystok reprezentowało pięciu zawodników (w tym dwóch z Wasilkowskiego Koła PZW ). W mistrzostwach najlepiej spisała się aktualna mistrzyni świata, juniorka Magda Żakowska, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej. Wasilkowianka zdobyła 2 złote medale i tytuły Mistrzyni Polski 2016 w trójboju i pięcioboju.

Oto pozostałe miejsca naszych zawodników:

Startująca w kategorii kadet Emilia Jurczak zajęła 9 miejsce w trójboju. Startujący w kategorii juniorów Maciej Wróblewski został skwalifikowany na 9 miejscu w trójboju i 7 w pięcioboju oraz Ireneusz Paszkowski na miejscu 14 w trójboju i 17 w pięcioboju. Patryk Żakowski startujący w kategorii senior uplasował się na 13 miejscu w pięcioboju.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa gratulujemy sukcesu oraz życzymy kolejnych tak udanych wyników.