Sukcesy zawodników Koła PZW w Wasilkowie

Kamila Stankiewicz reprezentująca Koło Podlaskiego Związku Wędkarskiego w Wasilkowie jest najlepszą zawodniczką V Rzutowego Pucharu Polski w Wędkarstwie oraz Pucharu Świata. Imprezy odbyły się w miniony weekend w Szamotułach.

96 najlepszych zawodników z Czech, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii oraz Polski rywalizowało w V Rzutowym Pucharze Polski w Wędkarstwie Rzutowym oraz zawodach Pucharu Świata.

Okręg PZW w Białymstoku reprezentowało pięcioro zawodników w tym 4 z Wasilkowa.
Najlepszą zawodniczką tej imprezy w kategorii juniorek została aktualna Mistrzyni Świata juniorów i seniorów - Kamila Stankiewicz, która reprezentując nasz kraj w rozgrywanym Pucharze Świata zdobyła I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej V Pucharu Polski odniosła także zwycięstwo w trójboju i pięcioboju juniorek.

V miejsce w kategorii kobiet zajęła Kornelia Halicka, natomiast VII miejsce w kategorii mężczyzn zajął Patryk Żakowski. XIII i IX miejsca przypadły dwóm naszym juniorom - Szymonowi Malewickiemu
oraz Filipowi Świteckiemu w trójboju, natomiast w pięcioboju zajęli odpowiednio XI i XV miejsca.

W klasyfikacji zespołowej drużyna kobiet zajęła I miejsce natomiast drużyna młodzieży - VI.

Ogłoszono, także wyniki Generalnej Klasyfikacji tegorocznego Pucharu Polski:
Dwa I miejsca w trójboju i pięcioboju zajęła Kamila Stankiewicz
V miejsce w pięcioboju kobiet zajęła Magda Żakowska
VI miejsce w pięcioboju kobiet zajęła Kornelia Halicka

Drużyna juniorów: Filip Świtecki i Szymon Malewicki uplasowali się pod koniec 1-szej dziesiątki.

W Klasyfikacji Generalnej „Pucharu Polski – 2019” nasza drużyna kobiet po raz pierwszy w historii startów zajęła najwyższe miejsce na podium. Drużyna młodzieży startując w niepełnym 2-osobowym składzie uplasowała się na V miejscu.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie