Burmistrz podpisał umowę na realizację projektu „Nowoczesne Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie - rozbudowa w ramach projektu zintegrowanego”

Drodzy Mieszkańcy, Rodzice i Nauczyciele dzieci z Przedszkola "Słonecznego" w Wasilkowie

- z przyjemnością informujemy, że dzisiaj - 23 września - w Urzędzie Marszałkowskim Burmistrz Wasilkowa podpisał umowę na realizację projektu pn.: „Nowoczesne Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie - rozbudowa w ramach projektu zintegrowanego”.

Umowa dotyczy dofinansowania w kwocie 6,5 mln zł, które w lipcu br. zostało przyznane Gminie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

W ramach podpisanej dzisiaj umowy budynek przy ulicy Polnej zostanie rozbudowany o nowe skrzydło, przedszkole otrzyma nowe wyposażenie oraz powstanie 125 nowych miejsc dla dzieci i 18 nowych miejsc pracy (w tym 10 dla nauczycieli).

W nowym skrzydle usytuowanym przy ulicy Łąkowej powstaną m.in.: zaplecze kuchenne, sale zajęć, liczne pomieszczenia specjalistyczne, gospodarcze i personelu. Budynek przedszkola zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę platform przyschodowych oraz montaż windy osobowej, umożliwiającej dostęp do wszystkich kondygnacji. Dodatkowo wokół budynku powstanie parking utwardzany kostką betonową, zostaną wykonane nasadzenia zieleni, a także zamontowane zostaną stojaki na rowery i kosze na śmieci.
Projekt zakłada również gruntowne odrestaurowanie i pełne wyposażenie łazienek w budynku przedszkola przy ulicy Sienkiewicza.

W niedługim czasie zostanie podpisana kolejna umowa - tym razem w sprawie wzbogacenia oferty przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie w obu budynkach - przy ulicy Polnej oraz Sienkiewicza.

Cieszymy się, że nasza wielomiesięczna i wytężona praca nad projektem realnie przełoży się na znaczne podniesienie jakości i warunków kształcenia i sprawowania opieki nad dziećmi w Gminie Wasilków.

 Burmistrz podpisał umowę na realizację projektu „Nowoczesne Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie - rozbudowa w ramach projektu zintegrowanego”

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie