Być jak Ignacy! - Trzeci etap programu w świetlicy SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

Ilustracja do artykułu Byc jak Ignacy 2.png

Do trzech razy Ignacy!

Uczniowie koła naukowego "Ignacy i spółka" działającego w świetlicy SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie dalej działają.

Koło naukowe “Ignacy i spółka” działające w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie realizuje trzeci etap programu edukacyjnego “Być jak Ignacy”. Jest on dobrze znany całej społeczności szkolnej, gdyż uczniowie świetlicy biorą w nim udział po raz czwarty.

W tym roku hasłem przewodnim jest “Nauka to przyszłość”, a tematyka trzeciego etapu jest ściśle z nią powiązana. Świetliki zapoznają się z wiedzą i poszerzają wiadomości z takich obszarów jak historia transportu, transport miejski, Smart City oraz miasta przyszłości. W ramach zajęć zbudowali latające zabawki z wykorzystaniem płyt CD, balonów i nakrętek. Poznali życiorys i dorobek znakomitego polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego, który zasłynął z pracy nad koleją transandyjską.

Dzieci same miały też okazję wcielić się w role inżynierów, biorąc udział  w konkursie plastyczno – technicznym. Jego celem było zaprojektowanie pojazdu przyszłości. Uznanie zdobył projekt Laury, uczennicy klasy III, która stworzyła latającą kapsułę. Praca, która powstanie na bazie jej pomysłu, będzie reprezentować szkołę w ogólnopolskim konkursie podsumowującym trzeci etap programu pt. “Transport i miasta przyszłości”. Przygotują ją uczniowie i nauczyciele działający w kole naukowym z nadzieją na powtórzenie sukcesu z etapu drugiego.

Komiks pt. “Wywody o ratowaniu wody” zajął 6 miejsce wśród wszystkich szkół biorących udział w programie “Być jak Ignacy”. 

Koło naukowe “Ignacy i spółka” nie ustaje w dążeniu do zdobywania wiedzy, eksperymentowaniu i działaniu. Uczniowie z chęcią podejmują się postawionych przed nimi wyzwań. Najbliższa przyszłość przyniesie kolejne!

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie