Gmina Wasilków otrzymała dofinansowanie na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych

Ilustracja do artykułu OZE - solary mid estedtgwert.jpg

Drodzy Mieszkańcy!

Wczoraj - 28 stycznia 2021 r.- Zarząd Województwa Podlaskiego poinformował o udzieleniu dofinansowania na odnawialne źródła energii dla 47 gmin – w tym Gminy Wasilków.

Na budynkach mieszkalnych w naszej gminie zostaną zamontowane instalacje solarne do wytwarzania ciepłej wody oraz instalacje OZE do wytwarzania energii elektrycznej.

 

Koszt całego projektu to 2 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1,3 mln zł .

Mamy też przyjemność poinformować, że wniosek złożony przez Gminę Wasilków uzyskał najwięcej punktów spośród wszystkich gmin ubiegających się o dofinansowanie.

 „Bardzo się cieszę, że nasz wniosek został tak dobrze oceniony - mówi Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz - Dziękuję Wydziałowi Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Wasilkowie, który uczestniczył w jego opracowaniu oraz Zarządowi Województwa Podlaskiego, w tym Panu Marszałkowi Derehajło za przyznanie środków. Najważniejsze, że skorzystają na tym mieszkańcy, którzy poprawią efektywność energetyczną swoich domów. Jest to kolejne działanie proekologiczne, które będziemy realizować w naszej Gminie. Dużo pracy przez nami. Cieszę się, że wielu mieszkańców na tym skorzysta".

Po podpisaniu umowy z Zarządem Województwa Podlaskiego Gmina przystąpi do realizacji zadania i ogłosimy nabór dla mieszkańców, chętnych do przystąpienia do projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie