Samorząd i lokalny biznes współpracują na rzecz bezdomnych psów

Ilustracja do artykułu psy.jpg

Wasilków daje przykład właściwej współpracy samorządu z lokalnym biznesem. Urząd Miejski w Wasilkowie oraz firma Unicell Poland połaczyły siły w celu wsparcia schroniska dla psów "Cyganowo" w Sejnach.

24 czerwca Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz oraz przedstawiciel lokalnego producenta chemii budowlanej Unicell Poland, Maciej Aronowicz odwiedzili schronisko Cyganowo w Sejnach. To właśnie tam trafiają bezpańskie psy z Gminy Wasilków.

W ramach wizyty burmistrz Adrian Łuckiewicz promował akcję adopcji czworonogów, zapoczątkowaną 2 tygodnie temu przez Urząd Miejski w Wasilkowie oraz radnych Klubu Nasz Wasilków.

- Wizyta w Schronisku ma związek z akcją promującą adopcję psów z Gminy Wasilków przez jej mieszkańców. Na naszym profilu FB Urzędu Miejskiego publikujemy zdjęcia poszczególnych psów, zachęcają odbiorców do stworzenia im prawdziwego domu. Mam nadzieję, że akcja przyczyni się do złagodzenia zjawiska bezdomności zwierząt. Jednocześnie cieszę się, że przy okazji tej akcji udało się połączyć siły z firmą Unicell Poland, która mocno zaangażowała się w pomoc dla psów i przekazała schronisku 300 litrów impregnatu do drewna, który zostanie wykorzystany do pomalowania poszczególnych bud i kojców – przyznał Burmistrz Wasilkowa.

W schronisku panują dobre, zbliżone do domowych warunki, co jest zasługą właścicieli Cyganowa. Niedawno powstały nowe budy i wybiegi dla psów, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

- Jakiś czas temu skontaktowali się z nami właściciele Pensjonatu dla zwierząt „Cyganowo” z Sejn. Placówka od lat opiekuje się bezdomnymi psami, także z naszej gminy. Schronisko nieustannie się rozbudowuje – powstają nowe boksy dla psów, a te istniejące wymagają miejscowych napraw i zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych. Większość infrastruktury jest wykonana z drewna, dlatego impregnat jest w Cyganowie bardzo pożądanym produktem – powiedział Maciej Aronowicz, przedstawiciel firmy Unicell Poland w Wasilkowie.

Dodatkowo w schronisku pojawili się lokalni aktywiści i wolontariusze, czynnie działający na rzecz schroniska oraz czworonogów. Jak przyznała Krystyna Chilińska, Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddziału w Suwałkach, aktywność na rzecz bezdomnych zwierząt, jaką wykazuje Wasilków, może być przykładem dla innych.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie