Spotkanie mieszkańców z wnioskodawcami piątej edycji budżetu obywatelskiego

Wczoraj (16 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie wnioskodawców piątej już edycji budżetu obywatelskiego z mieszkańcami. 
Spotkanie rozpoczął Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, który podziękował wnioskodawcom za zaangażowanie. W tym roku została złożona rekordowa liczba projektów, gdyż wpłynęło aż 17 wniosków. Po raz pierwszy wnioski mogli składać nie tylko mieszkańcy miasta Wasilków, ale też mieszkańcy sołectw. „Złożono łącznie 10 wniosków z prawie wszystkich sołectw. Widać więc realne zapotrzebowanie mieszkańców wsi, aby aktywnie uczestniczyć w życiu  gminy, co objawia się ich dużym zaangażowaniem w budżet obywatelski” – mówił Burmistrz

Mieszkańcy zgodnie podkreślali, że w tym roku wybór będzie bardzo trudny. Pomysły dotykają wielu aspektów naszego życia i mają na uwadze m.in.: wzrost atrakcyjności turystycznej, zdrowie i bezpieczeństwo, rozwój fizyczny poprzez sport, stworzenie wygodnych miejsc do integracji itp. Mieszkańcy gminy w publicznym głosowaniu zdecydują co jest dla nich najważniejsze. 

Zachęcamy do głosowania! Od dziś (17 września) do 27 września każdy mieszkaniec gminy może zagłosować na: tylko JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski oraz tylko JEDEN wybrany projekt sołecki. Sam zdecyduj, który pomysł wybrać!

Szczegóły na temat projektów: 
http://wasilkow.pl/pl/newsy/burmistrzmiasta/zaglosuj-na-projekty-budzetu-obywatelskiego-2020.html

W załączeniu u dołu strony zamieszczone są prezentacje przedstawiane przez wnioskodawców na spotkaniu. 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie