Uroczystości dożynkowe w Studziankach

Doroczne święto plonów, czyli dożynki odbyły się 1 września w Studziankach. W uroczystościach uczestniczyli samorządowcy na czele z Burmistrzem Wasilkowa, a także mieszkańcy gminy i goście.

Dożynki rozpoczął korowód, na czele którego niesiony był wieniec wykonany tradycyjną techniką ze zboża i kwiatów, inspirowany motywem Hostii. To efekt pracy członkiń Kola Gospodyń Wiejskich w Studziankach, będący dziękczynieniem za zebrane plony.

Podczas uroczystego rozpoczęcia Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz przypomniał o niezmiennej wartości chleba oraz szacunku dla pracy rolników, dzięki którym chleb powstaje.

Obchody święta plonów ubogaciła obszerna część artystyczna. Zgromadzeni mogli zobaczyć występy zespołów: „Dąbrówka” z Dąbrówek, „Tęcza” z Trzciannego, „Żurawinki” z Ogrodniczek, „Jarzębina” z Karakul, „Czarna Jagoda” z Czarnej Białostockiej, „Zawyki” z Zawyk, „Folwarczanki”z Folwark Małych oraz „Kalina” z Załuk. Na uczestników imprezy czekały także stoiska z produktami regionalnymi, natomiast najmłodsi mogli się bawić na tzw. dmuchańcach.

Dożynki zorganizowała Rada Sołecka Studzianek, OSP w Studziankach, koło Gospodyń Wiejskich, Miejski Ośrodek Animacji Kultury z Wasilkowie, pod patronatem Burmistrza Wasilkowa.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie