Zajęcia artystyczno - animacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Ilustracja do artykułu zajecia_artystyczne_baner.jpg

Miejski Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na zajęcia artystyczno-animacyjne

w sezonie 2016/2017.

Zapisy trwają.

 Zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w bezpłatnych, kreatywnych zajęciach o charakterze artystycznym,

animacyjnym i rekreacyjnym w sezonie  2016/2017 w Gminie Wasilków według następującego harmonogramu:

  

WASILKÓW

  • Świetlica przy ulicy Dwornej 19

Warsztaty gry na ukulele | keyboardzie | akordeonie | gitarze

zajęcia od 7-go roku życia

czwartki, godz. 16.30 – 18.45

Instruktor: Lech Mazurek

Zajęcia prowadzi instruktor muzyki, prawdziwy profesjonalista, który muzycznymi zainteresowaniami zaraził już niejedną osobę. Podczas warsztatów dzieci nauczą się podstaw nut oraz zapoznają się z wybranym przez siebie instrumentem. W czasie zajęć poznają techniki, które ułatwią im wykonywanie utworów.

 

Warsztaty z rysunku i malarstwa

zapraszamy młodzież od 13-go roku życia

soboty (2 x w miesiącu),  godz. 9.00 – 12.00

Instruktor: Beata Wilczyńska

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela malarstwa, miłośniczkę fotografii oraz pasjonatkę projektowania wnętrz. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich i dzięki zdobytej wiedzy wykonają m.in. studium martwej natury, postaci, pejzażu miejskiego. W planach przewidziane są także zajęcia plenerowe. Na zakończenie warsztatów odbędzie się wystawa wybranych prac uczestników.

 

  • Świetlica Ruchu Abstynenckiego Próg Nadziei

(budynek Przedszkola Samorządowego przy ulicy Polnej 1/4C)

 Zajęcia muzyczne dla dorosłych (50+)

poniedziałki (2 x w miesiącu), godz. 18.00 – 20.00

Instruktor: Jan Ciecierski

Zajęcia prowadzi instruktor posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu zespołów muzycznych, inicjator i instruktor m.in. zespołu ludowego Dąbrówka. W programie zajęć muzycznych znajdzie się czas na wspólne śpiewanie, zajęcia relaksacyjno-oddechowe i warsztaty z emisji głosu.

 

  • Świetlica w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

Zajęcia szachowe

od 6-go do 13-go roku życia

wtorki,  godz. 16.05 – 19.10

Instruktor: Łukasz Stasieńko

 Zajęcia szachowe trenują umysł oraz uczą analitycznego myślenia. Pod skrzydłami instruktora prowadzącego zajęcia, drużyna z Wasilkowa osiąga wiele sukcesów. Zgrany już zespół zaprasza dzieci, które są zarówno pasjonatami gry jak i początkującymi w tej dziedzinie.

  

JUROWCE

  • Świetlica przy ulicy Zagórnej 6

Zajęcia animacyjno-artystyczne

dzieci od 5-go roku życia

poniedziałki | wtorki | czwartki, godz. 17.00 – 20.00

Instruktor: Krzysztof Gryżenia

Jesienno-zimowe wieczory umilać dzieciom będzie animator, który posiada cały wachlarz pomysłów na zabicie nudy. Oprócz gier, zabaw, instruktor zaproponuje zajęcia  plastyczno-techniczne nawiązujące do pór roku czy też świąt okolicznościowych. W programie spotkań znajdą się również zajęcia ruchowe.

 

Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży

soboty (od 8 października), godz. 10.30 – 12.00

Instruktor: Zuzanna Kosior

Grupa teatralna Jurki, która wywodzi się z Jurowiec od lat działa i bierze udział w przeglądach amatorskich teatrów. Zespół obecnie poszukuje nowych aktorów-amatorów. W programie zajęć przewidziano warsztaty teatralne, budowanie spektakli i małych form artystycznych oraz wizyty gości specjalnych ze świata teatru i sztuki.

 

Zajęcia rekreacyjne dla dorosłych

poniedziałki, godz. 20.30 – 21.20

czwartki, godz. 20.15 – 21.05

Instruktor: Dariusz Zalewski

Instruktor poprowadzi zajęcia z gimnastyki rekreacyjnej. Podczas zajęć oprócz dobrej zabawy, zostaną udzielone porady w kwestii poprawności wykonywanych ćwiczeń czy też doboru aktywności. Najważniejszym celem zajęć będzie oczywiście poprawa zdrowia oraz samopoczucia i integracja społeczności lokalnej.

 

SOCHONIE

  • Szkoła Filialna w Sochoniach nr 40

Gimnastyka rekreacyjna dla młodzieży i dorosłych

wtorki , godz. 19.15 – 20.15

czwartki, godz. 19.15 – 20.15

Instruktor: Justyna Jacewicz

Warsztaty skierowane są dla osób, które chcą i lubią aktywny wypoczynek. Gimnastyka jest dobrym sposobem na odreagowanie stresu oraz poznawania możliwości swojego ciała. Wieczorne spotkania będą również dobrą okazją do zahartowania swojego organizmu przed zimową pogodą.

 

Zajęcia muzyczno – wokalne  (Zespół „Jarząbki”)

dzieci od 6-go roku życia

czwartki, godz. 13.00 – 15.00

soboty, godz. do ustalenia na pierwszym spotkaniu

Instruktor: Mieczysław Strociak

Zespół prowadzi muzyk, artysta i pasjonat. Grupa swoimi występami uświetnia większość wydarzeń w Gminie Wasilków. W swoim repertuarze spotkań znajdą się ]zarówno przeboje szkolne, jak i aranżacje współczesnych utworów.

  

NOWODWORCE

  • Świetlica przy ulicy 3-go Maja 7

 

Gimnastyka relaksacyjna dla dorosłych i młodzieży

wtorki | czwartki, godz. 19.30 – 20.30

Instruktor: Dorota Maj

Zajęcia prowadzone są przez instruktorkę, której sport to drugie imię. Swoją pasję przekłada na zajęcia, które przynoszą wymierne efekty w postaci zadowolenia podopiecznych. Podczas warsztatów będzie można aktywnie odpocząć, spędzając przy tym miło czas w gronie znajomych.

Zajęcia animacyjne dla dzieci i młodzieży

środy | czwartki | piątki,  godz. 18.00 – 20.00

Instruktor : Renata Sosnowska

Zajęcia dla najmłodszych będą obfitowały w przeróżne gry oraz zabawy animacyjne. Nie zabraknie quizów czy też konkursów tematycznych. Dla artystycznych dusz, przewidziane są zajęcia plastyczne.

 

Zajęcia z tenisa stołowego

od 6-go roku życia

poniedziałki | środy, godz. 16.30-18.30

Instruktor: Romuald Marczukiewicz

Celem zajęć  jest popularyzacja gry w tenisa stołowego, organizacja czasu wolnego dzieciom i młodzieży, podnoszenie sprawności fizycznej i integracja uczestników zajęć. Efektem pracy naszego instruktora z uczestnikami jest ciągłe zwiększenie się liczby uczniów uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych i udział w turniejach tenisa stołowego.

 

  

DĄBRÓWKI

  • Świetlica przy ulicy Wesołej 7

Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży

soboty,  godz. 10.00 – 11.30

Instruktor: Paulina Zujko

Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży zainteresowanych grą aktorską i teatrem. W programie zajęć przewidziano warsztaty teatralne, budowanie spektakli i małych form artystycznych oraz wizyty gości specjalnych ze świata teatru i sztuki.

Zajęcia animacyjno-plastyczne dla dzieci i młodzieży

od 5-go roku życia

środy | czwartki, godz. 16.30 – 19.30

Instruktor: Edyta Ciuńczyk

Instruktorka w nadchodzącym sezonie przygotowała szereg zabaw twórczych. Podczas spotkań ze sztuką przewidziano zajęcia plastyczno-rękodzielnicze: dzieci przygotują ozdoby, powstanie karmnik dla ptaków, czy też obrazy malowane farbami. Nie zabraknie zajęć tematycznych w postaci stworzonych przez uczestników gier planszowych nawiązujących do ulubionych bohaterów. Całość uzupełnią animacje ruchowe i quizy tematyczne.

 

Zajęcia z tenisa stołowego

od 6-go roku życia

wtorki | piątki, godz. 16.30-18.30

Instruktor: Romuald Marczukiewicz

Celem zajęć jest popularyzacja gry w tenisa stołowego, organizacja czasu wolnego dzieciom i młodzieży, podnoszenie sprawności fizycznej i integracja uczestników zajęć. Efektem pracy naszego instruktora z uczestnikami jest ciągłe zwiększenie się liczby uczniów uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych i udział w turniejach tenisa stołowego


STUDZIANKI

  • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 PRZY ULICY SUPRAŚLSKIEJ 2

Zajęcia baletowe

wtorki, godz. 14.00 – 14.50 (grupa 4 – 5 latki)

            godz. 15.00 – 16.00 (grupa 6 – 8 latki)

 piątki, godz. 15.00 – 15.50 (grupa 4 – 5 latki)

            godz. 16.00 – 17.00 (grupa 6 -8 latki)

 Instruktor: Oksana Prus

Zajęcia poprowadzi kierownik zespołu tanecznego, instruktor w ognisku baletowym „Śródmieście Balet”, instruktor body ballet Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku. Pani Oksana od wielu lat zaszczepia kolejne pokolenia swoją pasją i zamiłowaniem do baletu. Podczas zajęć dzieci nauczą się ruchu scenicznego czy też historii tańca. Warsztaty te przyniosą dzieciom wiele korzyści: pozytywnie wpłyną na równowagę i sylwetkę, jak również poprawią koordynację ruchową czy rozwiną zręczność. Jak każda forma aktywności fizycznej, balet prowadzi do lepszej koncentracji i samodyscypliny. Taniec ten uczy również wrażliwości estetycznej i muzycznej młodego człowieka.

 

Zajęcia z nauki gry na bębnach (od 7-go roku życia)

środy, godz. 15.00 – 16.00 (grupa młodsza)

            godz. 16.00 – 17.00 (grupa starsza)

 Instruktor: Zbigniew Rusiłowicz

Warsztaty poprowadzi  muzyk multiinstrumentalista, nauczyciel gry na bębnach djembe, cymbałach oraz didgeridoo. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się tradycyjnymi instrumentami zachodniej Afryki - djembe, kenkeni, dundunba, sangpan. Bębny mają tę zaletę, że ich prosta budowa pozwala na muzykowanie już od pierwszego kontaktu z instrumentem. Zajęcia pozwolą na przełamanie swoich barier oraz rozwiną komunikację między uczestnikami. Podczas warsztatów dzieci i młodzież nauczą się wrażliwości muzyczno- rytmicznej, kreatywności czy poczucia rytmu. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia swojej wyobraźni oraz rozwinięcia umiejętności współpracy.

 

RYBNIKI 

  • ŚWIETLICA PRZY ULICY RYBNIKI 1

 Zajęcia animacyjno-rekreacyjne (dla dzieci i rodziców)

soboty, godz. 15.00 – 19.00

Instruktor: Agnieszka Pochodowicz

Warsztaty są skierowane do wszystkich dzieci, które uwielbiają kreatywnie spędzać czas. Podczas zajęć instruktor przeprowadzi szereg gier i zabaw animacyjnych. W programie spotkań przewidziano również zajęcia tematyczne: warsztaty kulinarne, plastyczne oraz gimnastykę relaksacyjną.

 

Zajęcia rekreacyjne dla Pań

poniedziałki  i  czwartki, godz. 19.30 – 20.30

Instruktor poprowadzi zajęcia rekreacyjne, podczas których oprócz dobrej zabawy, zostaną udzielone porady w kwestii poprawności wykonywanych ćwiczeń czy też doboru aktywności. Najważniejszym celem zajęć będzie oczywiście poprawa zdrowia oraz samopoczucia i integracja społeczności lokalnej.

 

WÓLKA – PRZEDMIEŚCIE 

  • ŚWIETLICA

Gimnastyka dla Pań
wtorki, godz. 19.00 – 20.00

Instruktor: Dorota Radziszewska

Zajęcia skierowane są dla Pań, które chciałyby poprawić swoją kondycję. Podczas ćwiczeń będzie można rozciągnąć ciało, poprawić nie tylko zdrowie, ale i samopoczucie oraz zintegrować się z innymi pasjonatami sportu.

Szczegóły i zapisy w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie, Nadrzeczna 1, tel.: 85 733 35 67 lub bezpośrednio u instruktorów.

  

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie