18 października 2025 roku odbędzie się III edycja konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich
Już 18 października 2025 roku odbędzie się III edycja konferencji organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich pn. Gmina jest kobietą.
Tegoroczna edycja skierowana jest przede wszystkim do środowiska senioralnego z terenów wiejskich, a tematem przewodnim będzie dobrostan seniorów z terenów wiejskich.
Konferencja będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń, wsparcia, dialogów i inspiracji.
Program konferencji będzie obejmował m.in. uroczyste otwarcie, wystąpienia gości, warsztaty, panele dyskusyjne oraz elementy integracyjne.
Podczas konferencji przewidziane są dwie przerwy kawowe, a także wystawa lokalnej artystki – malarki Martyny Topczewskiej.
Tegoroczna konferencja dofinansowana jest z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”. Projekt pn. „Wasilkowscy seniorzy odkrywają Podlasie i budują swój dobrostan” został zainicjowany i jest realizowany przez Radę Seniorów Gminy Wasilków we wsparciu Urzędu Miejskiego w Wasilkowie.
Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona – chęć uczestnictwa należy zgłosić do 10.10.2025 roku pod adresem e-mail m.malinowska@wasilkow.pl lub pod numerem telefonu (85) 718 54 00 wew. 017.
