Budżet obywatelski 2024

 • Protokół liczenia głosów - projekty ogólnomiejskie:

 https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14820

 • Protokół liczenia głosów - projekty sołeckie:

https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14821

 • Protokół liczenia głosów - projekty zielone:

https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14819

Wiemy już jakie projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji wasilkowskiego budżetu obywatelskiego! Przedszkole „Słoneczne” dostanie nowy plac zabaw, strażacy otrzymają sprzęt i odzież, powstaną też wodopojki w centrum Wasilkowa. Na Lisiej Górze zostanie utworzone "zielone miejsce mocy". Świetlica w Osowiczach zostanie świetnie zaopatrzona, w Studziankach mieszkańcy będą wypoczywać na nowej plaży, „Bajeczny zakątek” w Sochoniach zyska małą architekturę, Jurowce – nowoczesną pergolę, a Dąbrówki – plac zabaw.

W tym roku zostało zgłoszonych łącznie 18 świetnych pomysłów na rozwój naszej gminy. Wszystkie projekty wzięły udział w losowaniu mieszkańców, w wyniku którego do realizacji na rok 2024 zakwalifikowało się 10 z nich. W tegorocznej edycji zagłosowało łącznie 5 300 mieszkańców oddając łącznie blisko 13 tys. głosów (12 615). Głosował więc co czwarty wasilkowianin, włączając w to również dzieci, które też mają prawo głosowania. Pula tegorocznej, dziewiątej już edycji budżetu to 600 tys. zł – było więc o co walczyć

Dzisiaj - 19 października 2023 r. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz ogłosił wyniki głosowania i pogratulował wnioskodawcom zwycięskich projektów, które zakwalifikowały się do realizacji na rok 2024. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie, a to za sprawą projektu „Słoneczny Zakątek”, który uzyskał pierwsze miejsce w tegorocznym głosowaniu mieszkańców w kategorii projektów ogólnomiejskich. Na ten projekt głosowało łącznie 1169 mieszkańców. Podczas dzisiejszego wydarzenia dzieci pięknie i śpiewająco podziękowały wszystkim mieszkańcom głosującym na projekt Przedszkola.

 

"Gratuluję wnioskodawczyni wicedyrektor Bożenie Stasiełuk i Pani Dyrektor Joannie Broniszewskiej-Hyży, ale też wszystkim dzieciom, wychowawcom i pracownikom przedszkola jak również rodzicom – mówił Burmistrz - Chciałem pogratulować Wam wszystkim wygranej, gdyż wiem, że ciężko i zespołowo pracowaliście na to poparcie.

Cieszy mnie cały czas niegasnące zaangażowanie wnioskodawców, które co roku przekłada się na liczbę oraz jakość projektów zgłoszonych w wasilkowskim budżecie obywatelskim. Wszystkim wnioskodawcom składam serdeczne gratulacje. Dziękuję za społeczne zaangażowanie i pracę jaką wykonaliście"

 

PONIŻEJ LISTA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2024

 

 • PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE  (360 TYS. ZŁ.)

1169 GŁOSÓW; Projekt nr 8: „Słoneczny Zakątek” - plac zabaw przy Przedszkolu „Słonecznym” przy ul. Polnej w Wasilkowie dla dzieci w wieku 3-7 lat.
ZGŁASZAJĄCY - Bożena Stasiełuk, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/sloneczny-zakatek-1

1120 GŁOSÓW; Projekt nr 3: „Ratownik OSP Wasilków na straży tradycji pożarniczych” - zakup wyposażenia i odzieży dla strażaków - do szkolenia kandydatów na ratowników oraz reprezentowania jednostki.
ZGŁASZAJĄCY - Karol Świetlicki, Kamil Zdziechowicz, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/ratownik-osp-na-strazy-tradycji-pozarniczych

247 GŁOSÓW; Projekt nr 2: „PIJ WODĘ! Na zdrowie! - projekt M2 MTB Wasilków” - powstanie trzech „wodopojek -zdrojów” – w okolicy cerkwi, stacji BIKERa przy ul. Kościelnej i przy Cyplu.
ZGŁASZAJĄCY – Ewelina Jarząbska, KOSZT PROJEKTU – 60 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/pij-wode-na-zdrowie-projekt-m2-mtb-wasilkow

 • PROJEKTY SOŁECKIE (210 TYS. ZŁ)

1342 GŁOSÓW; Projekt nr 6: „Nowy Sprzęt. Nowe możliwości. Inwestycja w ratowanie życia” – zakup defibrylatora AED oraz wyposażenia osobistego strażaków OSP Nowodworce: buty, ubranie, rękawice, hełmy, kominiarki, latarki, itp.
ZGŁASZAJĄCY - Jakub Żdanowicz/ Nowodworce , KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/nowy-sprzet-nowe-mozliwosci-inwestycja-w-ratowanie-zycia-1

825 GŁOSÓW; Projekt nr 8: „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Osowiczach”projektor z ekranem kuchenka z piekarnikiem, okap, lodówko-zamrażarka, stoły robocze, zlewozmywak z baterią.
ZGŁASZAJĄCY - Adam Borowski, Anita Węgrzynowska/ Sielachowskie-Osowicze, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/zakup-wyposazenia-do-swietlicy-wiejskiej-w-osowiczach

738 GŁOSÓW; Projekt nr 1: „Plaża Studzianki” - wykonanie łagodnego zejścia do rzeki, wysypanie piaskiem, pomost 2x3 m, stoliki i ławki, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko/ grill - (działka 851/1).
ZGŁASZAJĄCY - Jacek Michalewicz/ Studzianki, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/plaza-studzianki

621 GŁOSÓW; Projekt nr 7: „Bajeczny - tu odpoczywaszustawienie urządzeń małej architektury na działce gminnej nad rzeką Czarną na Bajecznym Zakątku: 6 leżaków, 2 parasoli oraz stolika do zabawy piaskiem i wodą.
ZGŁASZAJĄCY - Mirosław Zawadzki/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/bajeczny-tu-odpoczywasz

333 GŁOSÓW; Projekt nr 3: „Strażackie palenisko na ognisko - nowoczesna pergola z huśtawkami w Jurowcach” - Budowa ośmiokątnej pergoli (altany bez zadaszenia) z 4 huśtawkami i paleniskiem przy OSP Jurowce.
ZGŁASZAJĄCY - Małgorzata Masłowska/ Jurowce, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/strazackie-palenisko-na-ognisko-nowoczesna-pergola-z-hustawkami-w-jurowcach

327 GŁOSÓW; Projekt nr 5: Nowy plac zabaw w Dąbrówkach” - przy remizie OSP, przy ul. Starowiejskiej 114 – tor przeszkód – „Poligon mały” (465 cm x 640 cm).
ZGŁASZAJĄCY - Katarzyna Wysocka/ Dąbrówki, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/nowy-plac-zabaw-w-dabrowkach

 

 •  PROJEKTY ZIELONE (30 TYS. ZŁ)

3174 GŁOSÓW; Projekt nr 1:  „Zielone miejsce mocy na Lisiej Górze!” - dwie zielone inwestycje w przestrzeni rekreacyjnej pomiędzy ulicami Żurawią i Kruczą - altana piknikowa z wierzby oraz nasadzenia drzew przy bloku przy ul. Żurawiej 18, na granicy ze skwerem.
ZGŁASZAJĄCY - Mariusz Sokołowski, Andrzej Kupidłowski     KOSZT PROJEKTU – 30 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/zielone-miejsce-mocy-na-lisiej-gorze

 

Za rok startujemy z kolejną edycją !

 


PlakatBO2024 GŁOSOWANIE.jpg


Burmistrz Wasilkowa zaprasza Mieszkańców Gminy na

spotkanie z wnioskodawcami budżetu obywatelskiego,

które odbędzie się

21 września 2023 r. (czwartek),  o godz. 16.30
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie, ul. Białostocka 19

Podczas spotkania zostaną przedstawione projekty, 
które wezmą udział w głosowaniu w dniach:
26 września - 8 października 2023 r.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zadawania
pytań i czynnego udziału podczas spotkania.


Wiemy już jakie projekty zakwalifikowały się do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2024. Znamy też numery, jakie będą one miały na karcie do głosowania. Dzisiaj 15 września 2023 r. w obecności przedstawicieli Burmistrza, mieszkańców, Rady Miejskiej i organizacji pozarządowych odbyło się publiczne losowanie tychże numerów.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych łącznie 18 wspaniałych pomysłów: 9 ogólnomiejskich, 8 sołeckich i 1 zielony. Mamy wspaniałe wiadomości! Wszystkie projekty zakwalifikowały się do głosowania mieszkańców, które odbędzie się w dniach 26 września – 8 października br. Każdy będzie mógł wtedy zagłosować na JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski, JEDEN sołecki i  JEDEN zielony.

Już dziś pomyśl, który projekt wybrać!

 

Prezentujemy listę projektów w kolejności, jaką będą miały na karcie do głosowania:

 

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Projekt nr 1: „Siłownia plenerowa na osiedlu Leśnym z zagospodarowaną zielenią” -  u zbiegu ul. Sosnowej i Jaworowej - twister, wahadło, biegacz, orbitrek, prasa nożna, motyl, wyciskanie siedząc, podciąg, wiosło, ławeczka i prostowanie pleców oraz ławka parkowa, kosz na śmieci i nasadzenia.
ZGŁASZAJĄCY -  Adam Sakowicz, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 2: „PIJ WODĘ! Na zdrowie! - projekt M2 MTB Wasilków” -  powstanie trzech „wodopojek -zdrojów” – w okolicy cerkwi, stacji BIKERa przy ul. Kościelnej i przy Cyplu.
ZGŁASZAJĄCY – Ewelina Jarząbska, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 3: „Ratownik OSP Wasilków na straży tradycji pożarniczych” -  zakup wyposażenia i odzieży dla  strażaków - do szkolenia kandydatów na ratowników oraz reprezentowania jednostki.
ZGŁASZAJĄCY -  Karol Świetlicki, Kamil Zdziechowicz, KOSZT PROJEKTU –  150 000 zł

Projekt nr 4: „Nowe Mainero” (Amerykany) przy rzece Supraśl- budowa trawiastego boiska do gry w piłkę nożną 60x30 m za cyplem wasilkowskim.
ZGŁASZAJĄCY -  Paulina Radziwońska, Łukasz Bojanowski, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 5: "Strefa sportowa – biegam, skaczę, rzucam" przy szkole przy ul. Polnej. Wykonanie skoczni do skoków w dal oraz strefy do rzutów i do skoku wzwyż.
ZGŁASZAJĄCY -  Agnieszka Halicka, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 6: „Tor Pumptrack przy Skateparku na Lisiej Górze” -  modułowy tor drewniano – kompozytowy o wymiarach ok. 15 m x 1 m umiejscowiony przy istniejącym skateparku.
ZGŁASZAJĄCY -  Robert Lewkowicz, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 7: „Utworzenie Parku kieszonkowego w parku Młodych Lisków” -  na osiedlu Lisia Góra – ul. Krucza i Żurawia: alejki, nasadzenia, mała architektura.
ZGŁASZAJĄCY – Jarosław Woźniewski, KOSZT PROJEKTU –  100 000 zł 

Projekt nr 8: „Słoneczny Zakątek” - plac zabaw przy Przedszkolu „Słonecznym” przy ul. Polnej w Wasilkowie dla dzieci w wieku 3-7 lat.
ZGŁASZAJĄCY -  Bożena Stasiełuk, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 9: „Ławeczka Ks. Rabczyńskiego - ustawienie ławeczki pomnikowej z motocyklem” przy ul. Białostockiej, przed Kościołem parafialnym NMP Matki Miłosierdzia.
ZGŁASZAJĄCY – Ks. Zdzisław Karabowicz, Antoni Pełkowski, Grażyna Szczesiul, Barbara Borkowska, Jan Rydzewski, Izabela Hajdukiewicz, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł  

 

  PROJEKTY SOŁECKIE

Projekt nr 1: „Plaża Studzianki”- na końcu ul. Plażowej - wykonanie łagodnego zejścia do rzeki, wysypanie piaskiem, pomost 2x3 m, stoliki i ławki, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko/ grill.
ZGŁASZAJĄCY -  Jacek Michalewicz/ Studzianki, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 2: Utwardzenie drogi dojazdowej i placu manewrowego w Sochoniach – ul. Chabrowa - poprawa bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców.
ZGŁASZAJĄCY -  Agnieszka Hejn/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 3: „Strażackie palenisko na ognisko - nowoczesna pergola z huśtawkami w Jurowcach” - Budowa ośmiokątnej pergoli (altany bez zadaszenia) z 4 huśtawkami i paleniskiem przy OSP Jurowce.
ZGŁASZAJĄCY -  Małgorzata Masłowska/ Jurowce, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 4: „Budowa wiaty rekreacyjnej ze stołami w Horodniance” - wiata drewniana wyposażona w stoły i ławki (działka 26/2).
ZGŁASZAJĄCY -  Dorota Kulesza/ Horodnianka, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 5: „Nowy plac zabaw w Dąbrówkach” - przy remizie OSP, przy ul. Starowiejskiej 114 – tor przeszkód – „P–oligon mały” (465 cm x 640 cm).
ZGŁASZAJĄCY -  Katarzyna Wysocka/ Dąbrówki, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 6: „Nowy Sprzęt. Nowe możliwości. Inwestycja w ratowanie życia” – zakup defibrylatora AED oraz wyposażenia osobistego strażaków OSP Nowodworce: buty, ubranie, rękawice, hełmy, kominiarki, latarki, itp.
ZGŁASZAJĄCY -  Jakub Żdanowicz/ Nowodworce, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 7: „Bajeczny - tu odpoczywasz” – ustawienie urządzeń małej architektury na działce gminnej nad rzeką Czarną na Bajecznym Zakątku: 6 leżaków, 2 parasoli oraz stolika do zabawy piaskiem i wodą.
ZGŁASZAJĄCY -  Mirosław Zawadzki/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 8: „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Osowiczach” – projektor z ekranem kuchenka z piekarnikiem, okap, lodówko-zamrażarka, stoły robocze, zlewozmywak z baterią.
ZGŁASZAJĄCY -  Adam Borowski, Anita Węgrzynowska/ Sielachowskie-Osowicze, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

PROJEKTY ZIELONE

Projekt nr 1:  „Zielone miejsce mocy na Lisiej Górze!” - dwie zielone inwestycje w przestrzeni rekreacyjnej pomiędzy ulicami Żurawią i Kruczą - altana piknikowa z wierzby oraz nasadzenia drzew przy bloku Żurawia 18 na granicy ze skwerem.
ZGŁASZAJĄCY -  Mariusz Sokołowski, Andrzej Kupidłowski, KOSZT PROJEKTU – 30 000 zł

Cały proces budżetu obywatelskiego realizowany jest m.in. przez platformę www.twojwasilkow.pl, przez którą wnioskodawcy zgłaszali projekty on-line. Przez platformę będzie też można zagłosować klikając znak „like”! Zachęcamy do zalogowania się i poznania szczegółów naszych projektów.

Burmistrz Wasilkowa serdecznie zaprasza mieszkańców na Spotkanie z Wnioskodawcami, które odbędzie się 21 września br. (czwartek) o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 19. Będzie można porozmawiać o projektach i zadać pytania wnioskodawcom. Zapraszamy!

DSCF8131.jpg

DSCF8131.jpg


1 czerwca 2023 r. ruszył nabór wniosków do dziewiątej edycji budżetu obywatelskiego, którego kwota w tym roku wynosi 600 tys. zł. Do 31 sierpnia 2023 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta i wsi.

PULA I PODZIAŁ ŚRODKÓW

Kwota budżetu obywatelskiego 2024 to 600 tys. zł, z czego 360 tys. zł na projekty ogólnomiejskie, 210 tys. zł na projekty sołeckie, a 30 tys. zł na projekty zielone.

Kosztorys zgłoszonego projektu miejskiego nie może przekroczyć 150 tys. zł, sołeckiego 35 tys. zł, a zielonego 30 tys. zł.

JAK ZŁOŻYĆ PROJEKT?

Można to zrobić składając wniosek papierowy (załącznik u dołu strony) w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesanta. Możesz go przesłać mailem na adres: kancelaria@wasilkow.pl.
Możesz to też uczynić w prostszy i szybszy sposób - przez platformę konsultacyjną

www.twojwasilkow.pl

CO JESZCZE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ?

 • projekty zgłoszone do realizacji mogą dotyczyć zarówno wydatków inwestycyjnych jak nieinwestycyjnych;
 • możesz zgłosić dowolną liczbę projektów;
 • w przypadku projektu ogólnomiejskiego - wnioskodawcą może być osoba mieszkająca w mieście Wasilków, projektu sołeckiego - mieszkaniec sołectwa, którego projekt dotyczy, a zielonego - mieszkaniec miasta lub terenu wiejskiego gminy;
 • do projektu ogólnomiejskiego oraz zielonego wymagane jest złożenie do Urzędu listy poparcia dziesięciu mieszkańców gminy Wasilków (załącznik u dołu strony)
 • cały proces budżetu obywatelskiego realizowany jest w całości przez platformę www.twojwasilkow.pl Możesz zgłosić on-line swój projekt. Przez platformę będziesz mógł też zagłosować!

GŁOSOWANIE odbędzie się w dniach: 26 września – 8 października 2023 r. Każdy mieszkaniec gminy Wasilków będzie mógł wtedy zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski, jeden projekt sołecki i jeden projekt zielony wrzucając kartę do urny lub klikając "like" poprzez platformę.

 

Uchwała i Regulamin>>

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji projektów:

Urząd Miejski w Wasilkowie, pok. nr 13

tel. 85 718 54 00 w. 036

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie