BiKeR-y w Wasilkowie!

bikery 2m.png

Rowery miejskie - BiKeR-y będą od tego roku także w Wasilkowie.

Burmistrz Adrian Łuckiewicz brał dziś (31 marca 2022 r.) udział w konferencji prasowej otwierającej dziesiąty sezon BiKeR - Białostockiej Komunikacji Rowerowej.

Na podstawie porozumień międzygminnych sieć rowerowa BiKeR będzie w tym sezonie obejmowała swym zasięgiem również gminy: Wasilków (3 stacje), Choroszcz (2 stacje), Juchnowiec Kościelny (2 stacje), Supraśl (2 stacje).

Limit bezpłatnego czasu korzystania z roweru miejskiego to pierwsze 25 minut wypożyczenia.

Od tego roku użytkownicy mają do dyspozycji 55 stacji rowerowych w granicach Miasta Białystok i 550 rowerów znajdujących się w stałej eksploatacji, w tym: 470 rowerów standardowych, 50 rowerów z fotelikiem do przewożenia dzieci, 10 rowerów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych.

Na stacjach BiKeR, tak jak w poprzednich sezonach, nie ma urządzeń dokujących, do których wsuwa się rower. Zamknięcie roweru przy zwrocie następuje przy pomocy „blokady O-lock”, która jest na tylnym kole i w czasie jazdy pozostaje otwarta.

Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady. Rowery można pozostawiać w dowolnym miejscu strefy, tzn. niekoniecznie na stacji (naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 10 zł). Ważne, aby pozostawiać rowery w miejscach ogólnodostępnych i aby zwrócony rower nie zagrażał innym użytkownikom drogi, nie blokował przejścia ani przejazdu. Jeśli wypożyczymy rower pozostawiony poza stacją, a zwrócimy go na stacji, za taką operację Nextbike doładuje nasze konto dodatkowymi 2 zł na przejazdy.

Więcej szczegółów dotyczących korzystania z rowerów na stronie: https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/dziesiaty-sezon-bikera.html

 

Zdjęcia: Marcin Jakowiak, Urząd Miejski w Białymstoku Miasto Białystok

bikery 4m.jpg

bikery 4m.jpg

bikery 4m.jpg

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie