Zgłoś on-line swój pomysł w ramach budżetu obywatelskiego 2024

Platforma komputer miniatura.jpg

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do rejestrowania się na platformie konsultacyjnej www.twojwasilkow.pl i zgłoszenia on-line swojego pomysłu w ramach budżetu obywatelskiego 2024.

Zgłoszony projekt możesz też konsultować przez platformę. Uzyskasz od nas komentarze ze wskazówkami i pomoc - aby Twój projekt z sukcesem zakwalifikował się do głosowania!

Przez platformę mieszkańcy będą mogli też zagłosować. Głosowanie startuje już we wrześniu br.!

 

Kwota budżetu obywatelskiego 2024 to 600 tys. zł, z czego 360 tys. zł na projekty ogólnomiejskie, 210 tys. zł na projekty sołeckie, a 30 tys. zł na projekty zielone. Kosztorys zgłoszonego projektu miejskiego nie może przekroczyć 150 tys. zł, sołeckiego 35 tys. zł, a zielonego 30 tys. zł.

BUDŻET OBYWATELSKI 2024 REALIZUJEMY W KILKU ETAPACH:

  • Nabór wniosków trwa do 31.08.2023 r. Zachęcamy do składania wniosków on-line przez naszą platformę, ale można to zrobić także składając wniosek papierowy w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesanta
  • Głosowanie mieszkańców na projekty odbędzie się w dniach: 26.09 - 08.10.2022 r. Każdy mieszkaniec gminy będzie mógł wtedy oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski, jeden na projekt sołecki i jeden na projekt zielony. Zagłosować będzie można przez platformę www.twojwasilkow.pl lub wrzucając kartę do urny.
  • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 27.10.2023 r. i wtedy też zwycięskie projekty wpiszemy do budżetu Gminy na rok 2024
  • Na realizację projektów gmina ma czas do końca 2024 r.

 

Miej realny wpływ na rozwój swojej okolicy i zgłoś pomysł w budżecie obywatelskim!

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy harmonogram oraz wszystkie informacje:


www.twojwasilkow.pl

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie