Burmistrz Wasilkowa podpisał umowę na przebudowę szkoły w Studziankach

studzianki umowa.jpg

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Studziankach już wkrótce przejdzie wielką metamorfozę: dotychczas nie wykorzystywane w pełni poddasze zamieni się w sale lekcyjne, pojawi się sala do zajęć terapeutycznych, przemianie ulegnie stara część budynku. W środę, 1 grudnia Adrian Łuckiewicz, Burmistrz Wasilkowa podpisał umowę na przebudowę z rozbudową tej placówki. Przetarg wygrała firma MIKABO Marcin Granaszewski z Łap. Wartość inwestycji to blisko 3.9 mln zł.

Szkoła jest jedną z najstarszych w Podlaskiem, liczy ponad sto lat. Przez lata stopniowo przechodziła renowacje, remonty – teraz jednak czeka ją dostosowanie do coraz większej liczby uczniów i przedszkolaków, którzy tu uczęszczają.

- Zależało nam na zapewnieniu jak najlepszych warunków do nauczania. W tym roku do szkoły zgłosiła się rekordowa liczba pierwszoklasistów. To świadczy o tym, że miejscowość się rozwija, a także, że kadra pedagogiczna i pani dyrektor świetnie wykonują swoje obowiązki – mówi burmistrz Adrian Łuckiewicz – Nowy węzeł sanitarny, poprawa efektywności energetycznej budynku przez budowę nowych, nowoczesnych kotłowni z pompą ciepła znacznie poprawi warunki nauczania uczniów i przedszkolaków.

Jak przyznaje p.o. dyrektora szkoły Dorota Szewko obecnie w placówce Studziankach uczy się 91 uczniów, do „zerówki” uczęszcza 22 dzieci, a do przedszkola – 20 maluchów.

- Ta przebudowa z rozbudową nie tylko pozwoli na lepsze warunki do nauki i pracy. Dzięki powiększonej powierzchni będziemy mogli też przyjąć więcej dzieci do naszego przedszkola, bo w tej chwili część musimy zapisywać na listę rezerwową – przyznaje Dorota Szewko.

Przebudowa z rozbudową ma ruszyć w najbliższych dniach, jeszcze w pierwszej połowie grudnia. 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie