Inauguracja platformy konsultacyjnej www.twojwasilkow.pl

DSC01987.jpg

Od 1 czerwca mieszkańcy Wasilkowa mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego. Po raz pierwszy mogą to zrobić również on-line przez nowoczesną platformę konsultacyjną CitizenLab, którą gmina wdraża wraz z Fundacją SocLab w ramach programu „e-DEMOKRACJA. Mieszkańcy mają moc!”

W Urzędzie Miejskim w Wasilkowie miała miejsce inauguracja naszej platformy dostępnej pod domeną www.twojwasilkow.pl

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Wasilkowa - Adrian Łuckiewicz, wiceburmistrz - Dominika Jocz – Lenkiewicz, Magdalena Malinowska – ambasador projektu Platformy z ramienia mieszkańców, Anna Biegańska – ze stowarzyszenia Aktywni 50+ i wiceprzewodnicząca Rady Seniorów oraz dr Katarzyna Sztop-Rutkowska - wiceprezes Fundacja Soclab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych

Była mowa o korzyściach dla mieszkańców i gminy Wasilków jakie dale platforma, a jest ich niemało:

„Dlaczego zdecydowałem się na wprowadzenie platformy w Wasilkowie? – mówi burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz - Otóż dlatego, że mamy bardzo scyfryzowaną społeczność w naszej gminie. W przeprowadzonym Spisie Powszechnym okazało się, że jesteśmy najbardziej scyfryzowaną gminą województwa podlaskiego. Odebraliśmy właśnie nagrodę prezesa GUS-u z tego tytułu. Nasi mieszkańcy są generalnie zaangażowani w mediach społecznościowych. Również jeśli chodzi o loterię podatkową udział naszych mieszkańców wynosi ponad 30% łącznej liczby podatników podatku PIT. Świadczy to o tym, że społeczność jest aktywna i zaangażowana i chce uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach dotyczących miasta i gminy Wasilków.”

 „W materiałach przygotowanych wspólnie z Fundacją SocLab – mówi wiceburmistrz Dominika Jocz - Lenkiewicz - widnieje hasło – Czy w Wasilkowie może być po mojemu? - Odpowiedź jest jedna: Tak, jeśli zabierzesz głos. Właśnie do tego będziemy zachęcać mieszkańców – żeby zabierali głos w organizowanych przez nas konsultacjach”

 „Dzięki platformie osoby starsze, chore czy w jakiś sposób niepełnosprawne będą mogły nadal być zaangażowane i aktywne w życiu społecznym – mówi Anna Biegańska – Na moim przykładzie powiem jakie korzyści platforma może przynieść: zwiększy się moje zaangażowanie obywatelskie, bo podnoszę wiedzę o moim mieście i mojej gminie w zakresie spraw publicznych, uczestniczę w innowacji – bo platforma jest dużą innowacją, a to daje możliwość osobistego rozwoju, uczestniczę w życiu obywatelskim nie ruszając się z domu – sprawnie szybko i wygodnie, a przy okazji doskonalę swoje umiejętności cyfrowe”

„Ja z kolei jestem reprezentantem młodego pokolenia gminy Wasilków mówi Magdalena Malinowska – Wszyscy w obecnych czasach jesteśmy bardzo zapracowani i najlepiej jest załatwiać wszystkie sprawy przez Internet. Teraz możemy to zrobić wygodnie na kanapie przez platformę. Każdy z nas ceni sobie każdą minutę dnia pracującego, a w weekendy chcielibyśmy odpocząć. Dlatego też weekend jest równie dobrym dniem do załatwienia spraw urzędowych. Jeżeli chcielibyśmy być osobami aktywnymi społecznie – możemy zgłaszać nasze pomysły i zachęcać do głosowania na nie. Takie możliwość daje nam właśnie budżet obywatelski. W roku ubiegłym byłam wnioskodawczynią budżetu obywatelskiego wraz z koleżanką i większość głosów zdobyłyśmy właśnie przez Internet”

Platforma jest dostępna pod linkiem www.twojwasilkow.pl Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w konsultacjach społecznych muszą się zarejestrować. Warto to uczynić gdyż dzięki temu można aktywnie uczestniczyć w życiu gminy i wpływać na realizowane przez nią programy.

 

SAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpg

SAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpgSAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpg

hkgkfgkf.jpg

SAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpgSAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpg

SAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpgSAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpg

SAMOCHÓD NAGRODA GŁ.jpg

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie