Konferencja prasowa dotycząca Loterii PIT-owej „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!”

Ilustracja do artykułu IMG_4293.jpg

Wczoraj - 4 marca 2021 r. - w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie miała miejsce konferencja prasowa, której tematem była Loteria PIT-owa „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!”

To już trzecia edycja naszej loterii.Media interesowało przede wszystkim, jakie korzyści dla Gminy daje loteria PIT-owa.

"Aż 38,23% naszego podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, w której mieszkamy, pod warunkiem, że w deklaracji wskażemy miejsce zamieszkania w tej gminie – mówił Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz - Wpływy z podatków dochodowych to najistotniejsza część budżetu gminy. Dzięki nim możemy szybciej wykonać inwestycje infrastrukturalne, budowę dróg, chodników, oświetlenie, możemy lepiej dbać o szkoły i przedszkola, poprawiać jakość edukacji, organizować więcej wydarzeń kulturalnych, wspierać potrzebujących, dbać o zieleń i podejmować wiele innych działań związanych z rozwojem komunikacji w gminie."

Burmistrz podkreślił, że z roku na rok przybywa nam nowych mieszkańców, jednak niekoniecznie musi za tym podążać wzrost wpływów do budżetu gminy.

 "Podejmujemy szereg działań – mówił Burmistrz - aby zachęcać mieszkańców do rozliczania podatków wskazując miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków. Jest loteria, ale też i np. Karta Wasilkowianina, która daje konkretne benefity naszym mieszkańcom. Przy składaniu wniosków na odnawialne źródła energii również można otrzymać więcej punktów, jeśli mamy złożoną deklarację PIT, w której wskazaliśmy miejsce zamieszkania w naszej gminie."

Aby zgłosić swój udział w loterii wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej: https://pitwwasilkowie.pl/

Nagrodą główną jest samochód hybrydowy Suzuki Swift HYBRID.

Pozostałe nagrody to: robot kuchenny Thermomix, 3 rowery, 3 smartfony oraz 10 smartwatchy – łącznie 18 nagród.

  • Udział w loterii można zgłaszać do 9 maja 2021 r.
  • Losowanie nagród odbędzie się 12 maja.

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie