Konferencja prasowa w sprawie Loterii PIT-owej „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!”

2 fhsfhsfh.jpg

Tematem konferencji prasowej, która miała miejsce w Urzędzie Miejskim dzisiaj 2 marca 2022 r. była Loteria PIT-owa „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” To już czwarta edycja naszej loterii.

Media interesowały głównie nagrody oraz jak duże wpływy generuje loteria i jakie jest znaczenie tych wpływów dla budżetu gminy.

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zaprezentował nagrody jakie będzie można wygrać w tegorocznej edycji loterii. Nagrodą główną jest hybrydowy Suzuki Swift HYBRID. Pozostałe nagrody to: 3 wyciskarki Kuvings, 1 robot sprzątający iRobot, 3 ekspresy do kawy DeLonghi, 5 smartfonów Xiaomi oraz 10 smartwatchy Huawei – łącznie 23 atrakcyjnych nagród. Fundatorem wyciskarek Kuvings jest firma Kuvings Polska z siedzibą w Wasilkowie. Z roku na rok rośnie również wartość puli nagród naszej loterii. W tym roku jest to kwota: 97 322 zł.

„Wpływ podatku od osób fizycznych jest najistotniejszym źródłem dochodów własnych gminy – mówił burmistrz - Gdy spojrzymy na rok 2020 była to kwota 20,9 mln zł, a już w roku 2021 wykonanie mieliśmy na poziomie ponad 27 mln zł. Pokazuje to, że warto podejmować takie działania jak loteria PIT-owa. W efekcie mamy najwyższy wzrost ze wszystkich gmin powiatu białostockiego, a też jednocześnie jest to najwyższy wzrost kwotowy. Loteria jest elementem systemu zachęt do podnoszenia dochodów z podatku od osób fizycznych w gminie poprzez właśnie wskazywanie gminy Wasilków jako miejsca zamieszkania. Poza loterią realizujemy również program Karty Wasilkowianina. Mamy w nim już około 20 podmiotów dających benefity mieszkańcom, którzy taką kartę posiadają. Dzięki Karcie Wasilkowianina są także niższe stawki za korzystanie z komunikacji publicznej i zakupu biletów. Jest też dopłata do żłobków. Poza tym mamy najwyższe becikowe samorządowe w województwie podlaskim. Jest ono przyznawane osobom, które wskazują miejsce zamieszkania w gminie Wasilków, oczywiście po urodzeniu dziecka”.

Burmistrz podkreślił, że zainteresowanie loterią jest bardzo duże:

„W pierwszej edycji loterii wzięło udział 1224 mieszkańców, w drugiej – 2200, a w roku 2021 udział w loterii zgłosiło 3100 osób. Jeśli spojrzymy na udział procentowy, jest on najwyższy w Polsce - loterie są organizowane oczywiście w innych miejscowościach. Są miasta, które mają więcej zgłoszonych uczestników w ujęciu nominalnym, ale jeśli chodzi o udział procentowy to żaden samorząd nie może pochwalić się aż takim zaangażowaniem mieszkańców jak my, bo w naszej loterii wzięło udział aż 31 % mieszkańców Gminy Wasilków uprawnionych do składania deklaracji PIT„

Aby zgłosić swój udział w tegorocznej edycji loterii wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej

https://pitwwasilkowie.pl/

Mogą to zrobić jedynie te osoby, które w deklaracji PIT za rok 2021 wskazały miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków.

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

 

 

 1 gsfdgsd.jpg

1 gsfdgsd.jpg

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie