Publiczne losowanie projektów budżetu obywatelskiego 2023, które uzyskały taką samą liczbę głosów

mindgfkadsf.jpg

Drodzy Mieszkańcy!

Po raz pierwszy w historii wszystkich edycji wasilkowskiego budżetu obywatelskiego dwa projekty zdobyły taką samą liczbę głosów. Są to projekty ogólnomiejskie za kwotę 60 tys. zł: „Witamy w Wasilkowie - strefa integracji przy Dolinie Cisów” oraz „Budowa oświetlenia ulicznego na ul. 11 Listopada w Wasilkowie”.

Zgodnie z Regulaminem (§ 13, ust.12) w takiej sytuacji o tym, który projekt przejdzie do realizacji decyduje publiczne losowanie.

Przeprowadził je 28 października 2022 r. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz z udziałem Wnioskodawczyń obydwu projektów. Na wydarzeniu obecni byli również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wasilkowie Janusz Kozłowski oraz radny Łukasz Bojanowski.

W publicznym losowaniu wygrał dzisiaj projekt zlokalizowany na osiedlu Dolina Cisów, jednak bez względu na ten wynik wszyscy Mieszkańcy głosujący na oba projekty mają powód do zadowolenia:

 „Co prawda to zwycięski projekt będzie przedkładany i realizowany w przyszłorocznym budżecie jako projekt związany z budżetem obywatelskim – mówi Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz - natomiast ja przedłożę ten drugi projekt w projekcie budżetu Radzie Miejskiej na przyszły rok jako inwestycję własną gminy”

Zachęcamy do obejrzenia relacji z publicznego losowania projektów w ramach budżetu obywatelskiego:

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie