Już 3 października rusza głosowanie na Budżet Obywatelski

Ilustracja do artykułu mini głosuj 222222222.png

RUSZA GŁOSOWANIE NA PROJEKTY Z BUDZETU OBYWATELSKIEGO WASILKOWA

Już 3 października rozpocznie się głosowanie na tegoroczne projekty zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Wasilkowie. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos przez Internet lub w punktach do głosowania.

W tym roku, będziemy wybierać spośród 2 zgłoszonych propozycji przedsięwzięć:

 

  1. OSIEDLOWE CENTRUM SPORTU I REKREACJI „LEŚNA POLANA”

Projekt zakłada budowę publicznego placu do rekreacji dla mieszkańców Wasilkowa w tym: placu zabaw dla dzieci, boiska do piłki nożnej, boiska do piłki siatkowej, boiska do koszykówki, siłowni zewnętrznej dla dorosłych. Przedsięwzięcie to będzie ogólnodostępne i planowane z myślą o wszystkich mieszkańcach Wasilkowa i dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych, tak aby było atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu i integracji zarówno dzieci jak i młodzieży wasilkowskiej oraz osób dorosłych w tym seniorów.

 

LOKALIZACJA- Nieruchomość położona na styku osiedli Leśne i Leśne II u zbiegu ulic Sosnowej i Jaworowej w Wasilkowie. Obecnie na terenie osiedli Leśne i Leśne II gdzie mieszka kilkaset osób nie ma żadnego obiektu do rekreacji ani placu zabaw dla dzieci. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona na teren do sportu i rekreacji.

ZGŁASZAJACY- Krzysztof Sobolewski                                                       

KOSZT PROJEKTU- 75 000,00 zł

  

  1. PLAC DO REKREACJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Projekt zakłada zbudowanie zestawu złożonego z 4 różnych pomostów: linowego, lonowego ruchomego, tunelowego z lin, łukowego oraz przeplotni łukowej, trapu wspinaczkowego, ścianki wspinaczkowej i 3 zjeżdżalni. Obiekt ogólnodostępny przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

LOKALIZACJA- Nieruchomość  przy ul. Kruczej i Żurawiej w Wasilkowie. Obecnie działka jest częściowo zagospodarowana i leży w centrum osiedla bloków mieszkalnych, na którym mieszkają młode rodziny z dziećmi.

ZGŁASZAJACY- Rafał Czaplejewicz                                                            

KOSZT PROJEKTU- 75 000,00 zł

 

Wzorem roku ubiegłego to mieszkańcy w drodze publicznego głosowania zdecydują na co wydać 75 tys. zł.

Nad przebiegiem głosowania czuwać będzie powołany w czerwcu 2016 r. Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego, w skład którego weszli przedstawiciele Burmistrza, mieszkańców i organizacji pozarządowych.

Zbigniew Tochwin – przedstawiciel Burmistrza

Urszula Kosińska – przedstawiciel Burmistrza

Karol Krakowiecki – przedstawiciel mieszkańców

Tamara Tyszkiewicz Winogrodzka – przedstawiciel organizacji pozarządowych

 

Głosowanie mieszkańców potrwa od 3 do 14 października. W mieście pojawią się urny do głosowania: karty będzie można złożyć w tradycyjnej, papierowej formie oraz przez Internet.

Już teraz uruchomiono stronę www.obywatelski.wasilkow.pl, na której znajdują się wszelkie potrzebne informacje oraz będą zamieszczane na bieżąco najświeższe wiadomości na temat tego jak głosować, gdzie będą ustawione urny, jak wypełnić kartę do głosowania itp.

Wyniki głosowania poznamy pod koniec października, a realizacja zwycięskich zadań nastąpi w 2017r.

Zobacz Przewodnik po głosowaniu: http://wasilkow.pl/pl/informator/budzet-obywatelski.html

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie