Rozstrzygnięcie Konkursu - Mój niezapomniany Nauczyciel ...

Ilustracja do artykułu poprawka min.png

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu „Mój niezapomniany Nauczyciel”!

Pani Krystyna Kotyńska w piękne słowa ubrała swoje wspomnienia o niezapomnianej Nauczycielce języka polskiego:         

„Mój niezapomniany Nauczyciel, to Pani Janina Pietruczuk. Mojemu pokoleniu znana bardziej jako Janina Kościukiewicz. To moja ulubiona polonistka. Uczyła mnie w połowie lat osiemdziesiątych w Szkole Podstawowej w Wasilkowie.

Szczupła, drobna, w okularach, z błyskotliwym (czasem ciętym) poczuciem humoru. Przekazała mi miłość do ojczystego języka i naszej literatury, kochała poezję. Wspaniale przygotowywała  akademie z okazji różnych, najczęściej patriotycznych świąt. Przez udział w tych akademiach Pani nauczyła mnie recytacji poezji.

Zachwycałam się Jej gazetkami ściennymi w klasie. Skrzętnie zapisywałam z tyłu zeszytu nowe słowa, których używała w czasie lekcji, tłumacząc ich znaczenie. Mówiła pięknie, ale zawsze zrozumiale. Byłam wtedy dzieckiem i to co mówiła chłonęłam jak gąbka. Teraz wiem, że uczyła w trudnych czasach, wtedy tego nie rozumiałam. Pamiętam jak mówiła cicho, w skrócie, że w czasach socrealizmu prawie nic ciekawego nie pisano…

Wiele razy, widząc na ulicy Panią Jasię , chciałam Jej to wszystko powiedzieć, podziękować… Nigdy nie odważyłam się… potem już nie było okazji … Dlatego cieszę się, że mogę zrobić to teraz. Nie pamiętam autora, ale pamiętam słowa wiersza: „Wciśnięta między ciemne rzędy ławek rozpalonym oczom cząstka po cząstce rozdawałaś siebie. Po co?” Ja tę cząstkę Pani Jasi będę nosić w sobie już na zawsze.  Dziękuję …. Krystyna Kotyńska (dawniej Sańczyk)."

Pani Krystyno w imieniu Burmistrza dziękujemy i serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do Urzędu (pok. nr 10) po odbiór nagrody.
Wszystkim Nauczycielom w tym szczególnym Dniu życzymy Wszystkiego Dobrego! 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie