Rusza nabór wniosków do ósmej edycji budżetu obywatelskiego

www bo2023.jpg

www plakatf sdgaseta.jpg

1 czerwca 2022 r. rusza nabór wniosków do ósmej edycji budżetu obywatelskiego, którego kwota została podniesiona w tym roku do 600 tys. zł. Na tym etapie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta i wsi.

NOWA PULA I NOWY PODZIAŁ ŚRODKÓW

Kwota budżetu obywatelskiego 2023 to 600 tys. zł, z czego 360 tys. zł na projekty ogólnomiejskie, 210 tys. zł na projekty sołeckie, a 30 tys. zł na projekty zielone.
Kosztorys zgłoszonego projektu miejskiego nie może przekroczyć 150 tys. zł, sołeckiego 35 tys. zł, a zielonego 30 tys. zł.

JAK ZŁOŻYĆ PROJEKT?

Można to zrobić składając wniosek papierowy w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesanta. Możesz to też uczynić w prostszy i szybszy sposób - przez platformę konsultacyjną www.twojwasilkow.pl

CO JESZCZE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ?

  • projekty zgłoszone do realizacji mogą dotyczyć zarówno wydatków inwestycyjnych jak nieinwestycyjnych;
  • możesz zgłosić dowolną liczbę projektów;
  • w przypadku projektu ogólnomiejskiego - wnioskodawcą może być osoba mieszkająca w mieście Wasilków, projektu sołeckiego - mieszkaniec sołectwa, którego projekt dotyczy, a zielonego - mieszkaniec miasta lub terenu wiejskiego gminy;
  • do projektu ogólnomiejskiego oraz zielonego wymagane jest złożenie do Urzędu listy poparcia dziesięciu mieszkańców gminy Wasilków
  • cały proces budżetu obywatelskiego realizowany jest m.in. przez platformę www.twojwasilkow.pl Po raz pierwszy możesz zgłosić on-line swój projekt. Przez platformę będziesz mógł też zagłosować!

UWAGA - BĘDĄ NAGRODY!

Wnioskodawcy, których projekty uzyskają najwyższą liczbę głosów w głosowaniu on-line na platformie (bez względu na liczbę kart do głosowania wrzuconych do urn) otrzymają nagrody w postaci kart prezentowych do sklepu Empik o wartości 200 zł, ufundowanych przez Fundację SocLab, która jest partnerem gminy Wasilków we wdrażaniu platformy w ramach projektu „e-DEMOKRACJA. Mieszkańcy mają moc!”

Nagrody uzyskają autorzy: 2 najpopularniejszych na platformie projektów ogólnomiejskich, 2 projektów sołeckich oraz 1 projektu zielonego

GŁOSOWANIE odbędzie się w dniach: 27 września – 9 października 2022 r. Każdy mieszkaniec gminy Wasilków będzie mógł wtedy zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski, jeden projekt sołecki i jeden projekt zielony wrzucając kartę do urny lub klikając "like" poprzez platformę.

Formularz wniosku>>

(Formularz wniosku w formie edytowalnej znajduje się w załącznikach u dołu strony)

Formularz listy poparcia>>

(dla projektu ogólnomiejskiego oraz zielonego)

Uchwała i Regulamin>>

Harmonogram>>

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie