Rusza program "Kultura Na Widoku" - dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier ...

Ilustracja do artykułu stenka min.jpg

Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.

Za pomocą linków i kodów QR w prosty sposób będzie można pobrać wybrane utwory na telefon i inne urządzenia mobilne. Te i pozostałe zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie na stronie www.kulturanawidoku.pl do 9 października br.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna będzie w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad dwóch tysięcy gmin. W Wasilkowie plakaty z QR kodami możesz znaleźć na tablicach ogłoszeń przy ulicy Polnej oraz Rynku Kilińskiego. Bezpośredni udział w promocji projektu biorą czołowi Polscy artyści - Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Wodecki i Arek Jakubik oraz wielu innych twórców. Realizacja projektu będzie relacjonowana na www.kulturanawidoku.pl

W ramach projektu otrzymasz też dostęp do ciekawych e-booków wydanych przez Narodowe Centrum Kultury. Wszystkie e-booki są bezpłatne. Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie