Niesamowite sukcesy dzieci z Wasilkowa podczas ogólnopolskiego finału Odysei Umysłu!

Odyseja.jpg

Niesamowite sukcesy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie podczas ogólnopolskiego finału Odysei Umysłu!


Drużyna dzieci starszych z SP nr 1 w Ogólnopolskim konkursie "Odyseja Umysłu" zajęła 2 miejsce. Opiekunem i trenerem drużyny jest pan Sylwester Woś. W tym roku pracował on także w świetnym zespole z nowymi trenerkami Magdą Maksiewicz i Ulą Figiel.
Gratulujemy kreatywności!


Natomiast dwie drużyny Juniorów w składzie: Pola Zabłocka, Maria Korpacz, Liliana Kieżel, Dominika Stefańska, Wiktoria Kossowska, Adrianna Kurel, Hanna Matan, Aniela Sawicka, Jan Chmielewski, Szymon Kwiecień, Tadeusz Bałakier, Natan Gryko, Marek Budzyński, Filip Bondziul osiągnęły ogromny sukces debiutując na dużej scenie w Gdyni. Otrzymali wysokie oceny jury za pomysłowość, kreatywność, grę aktorską.
Panie Katarzyna Kudzinowska i Małgorzata Waszkiewicz poprowadziły dwie drużyny juniorskie.
Więcej zdjęć na stronie Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Odyseja juniorzy.jpg


Gratulujemy!


Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie