Wasilków rozpoczyna sezon rowerowy - uruchamia stacje BikeR-a oraz otwiera nowe szlaki turystyczne

DSCF2009.jpg

Obejrzyj film>>

Wasilków w dobrym stylu rozpoczyna sezon rowerowy 2023. Uruchamia trzy stacje BikeR-a oraz otwiera nowe szlaki turystyczne: „Rowerową Obwodnicę Wasilkowa” i szlak „Grzybiarski”. Są to tematy dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się przy ul. Białostockiej w Wasilkowie - na wysokości osiedla "Dolina Cisów". W miejscu tym znajduje się nowo powstała infrastruktura przeznaczona rowerzystom: jedna ze stacji BiKeR, obszerna drewniana wiata, tablica informacyjna nowych szlaków turystycznych - a wszystko to przy ścieżce rowerowej łączącej Wasilków z miastem Białystok.

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz poinformował dziennikarzy o szczegółach dotyczących powstałych stacji BikeR-a, jak również nowych szlaków rowerowych. W konferencji wzięli też udział przedstawiciele Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku: prezes Dariusz Kużelewski oraz członek zarządu Sławomir Sienkiewicz.

  •  „Rozpoczynamy tegoroczny sezon rowerowy w Wasilkowie pełną parą – mówił burmistrz - Dzieją się dwie bardzo ważne rzeczy. Od 1 kwietnia br. udostępnione zostały trzy stacje BIKerR-a na terenie gminy w sąsiedztwie większych osiedli mieszkaniowych Doliny Cisów i Lisiej Góry, a także w sąsiedztwie rzeki i osiedla Emilii Plater. Mieszkańcy mogą już z tego systemu korzystać.

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem jest otwarcie Rowerowej Obwodnicy Wasilkowa. Jest to 55 kilometrów trasy, naprawdę przepięknymi okolicami naszej gminy. Projekt zrealizowaliśmy przy współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym. Przedsięwzięcie ważne i ciekawe, wymagające współpracy z wieloma instytucjami, Nadleśnictwami i sąsiednimi samorządami. Tym sposobem mamy aż 55 km pięknej okolicy z infrastrukturą rowerową. Są wiaty i oznaczenia tych szlaków na całej trasie. Rowerowa Obwodnica Wasilkowa (45 km)  przebiega przez Wasilków, ulicę Nadawki, Jurowce, do Ponikłej, przez Rybniki, Studzianki, Dąbrówki i wraca do Wasilkowa. Jest też 10 km odnogi w kształcie pętli – przepięknego szlaku „Grzybiarskiego”. Co ważne wszystkie restauracje i obiekty noclegowe, a także atrakcje i ważne miejsca znajdujące się na terenie gminy są w sąsiedztwie tego szlaku, są one też ujęte na mapie szlaku. Dziękuję za współpracę PTTK, z którym nad tym przedsięwzięciem pracowaliśmy prawie 2 lata”.

 

  • Prezes Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku Dariusz Kużelewski mówił:

„Gmina Wasilków jest liderem jeśli chodzi o współpracę z nami, z PTTK, z organizacją społeczną, która dba o szlaki w regionie. Jesteśmy można powiedzieć monopolistą, ale gmina Wasilków przełamuje w pewien sposób ten monopol, ponieważ stworzyła świetną inicjatywę jeśli chodzi o Rowerową Obwodnicę. Daje to sump do wzmożenia ruchu turystycznego na terenie aglomeracji, ale też daje możliwość, aby spędzać czas w piękne dni korzystając z tych szlaków”.

Zachęcamy do korzystania zarówno z BiKeR-ów
jak i z nowo powstałych szlaków rowerowych w gminie Wasilków!

DSCF1970.jpg

DSCF2057.jpg

DSCF2057.jpg

DSCF1970.jpg

DSCF1970.jpg

 

DSCF1970.jpg

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie