Webinarium ws. wdrożenia nowoczesnej platformy konsultacyjnej

dhdah.jpg

Wasilków wdraża nowoczesną cyfrową platformę konsultacyjną, która da mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się lub zagłosowania na realizowane przez Gminę projekty, a także zgłaszania własnych pomysłów.

Platforma powstanie w ramach projektu „e-DEMOKRACJA. Mieszkańcy mają moc!” realizowanego w Wasilkowie oraz Augustowie przez Fundację SocLab.

Podczas webinarium zorganizowanym przez SocLab mieliśmy możliwość zobaczyć przykłady zastosowania narzędzia w kilku europejskich miastach. Wraz z samorządowcami z całej Polski i Europy rozmawialiśmy o możliwościach, jakie dają nam nowoczesne technologie, aby budować społeczeństwo obywatelskie.

Wasilków reprezentował burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, wiceburmistrz Dominika Jocz-Lenkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wasilkowie Janusz Kozłowski oraz radny Łukasz Bojanowski, a także dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie Karol Świetlicki oraz pracownicy Urzędu.

„Jestem przekonany, że posiadając dostęp do technologii informatycznych można zrealizować wiele korzystnych zarówno dla samorządów jak i mieszkańców projektów. To jest przyszłość samorządów, ale też i społeczeństwa obywatelskiego, które my samorządy budujemy – mówi burmistrz Wasilkowa - Dostrzegam w platformie CitizenLab nową jakość w komunikacji z mieszkańcami. Bardzo zależy mi na tym, aby poznać głos mieszkańców, aby dać im możliwość wypowiedzenia się, czy zagłosowania. Myślę, że mieszkańcy tego oczekują i potrzebują.


W gminie Wasilków prowadzimy szereg inwestycji drogowych, infrastrukturalnych, związanych z oświetleniem, budową chodników, parkingów itp. Usprawniamy komunikację, dbamy o lepszy standard edukacji i wyższy poziom kultury. Wspieramy naszych mieszkańców realizując różnorakie programy, żeby zapewnić naszym mieszkańcom lepszy poziom życia i wyższy standard dobrobytu.

Bardzo cieszę się, że budujemy platformę konsultacyjną, w której pokładam olbrzymie nadzieje, że pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować realizowane przez nas zadania do potrzeb naszych mieszkańców. Ufam też, że mieszkańcy będą aktywnie korzystać z platformy, aby zgłosić nam swoje pomysły na rozwój osiedla, sołectwa czy też całej gminy. Mamy w gminie Wasilków fantastycznych mieszkańców, którzy angażują się bardzo mocno w życie samorządu, którym zależy na współpracy i którzy często mają do przekazania ciekawe pomysły i rozwiązania”.

Według szerokiego grona ekspertów z międzynarodowej organizacji People Powered to jedna z najlepszych platform do komunikacji z mieszkańcami na świecie – w tegorocznym rankingu uplasowała się na drugim miejscu!

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Nagranie z webinarium dostępne jest pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Sk3PT7GATjY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2HshLwXLSMOqxPr5-Iv-X-6SfmUmgIldJ9iahIDCG7qg7WK3biuLYCaXw

 

dfgsfdh.jpg

dfgsfdh.jpg

dfgsfdh.jpg

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie