Wręczenie dyplomów wnioskodawcom, których projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

DSCF5562.jpg

22 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie miało miejsce wręczenie dyplomów wnioskodawcom, których projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Odbyło się ono podczas próby Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wasilków oraz Mażoretek Stars, których wspólny projekt „Nowe brzmienie i wygląd orkiestry i mażoretek” zdobył najwięcej głosów.

Orkiestra i mażoretki nadały wspaniałą muzyczno-taneczną oprawę całemu wydarzeniu, a burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz pogratulował wszystkim wnioskodawcom i podziękował im za zaangażowanie.

„W rym roku zostało zgłoszonych rekordowo, gdyż aż 20 projektów – mówił - Do realizacji zostało skierowanych 10 z nich. Cieszy mnie duże zaangażowanie wnioskodawców, ale też poparcie mieszkańców. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało blisko 5,5 tys. osób oddając łącznie blisko 14 tys. głosów. Na wasilkowski budżet obywatelski głosował więc w tym roku co trzeci wasilkowianin”

W dalszej kolejności włodarz podziękował Fundacja SocLab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych, z którą Gmina wdrożyła nowoczesną platformę CitizenLab pod domeną www.twojwasilkow.pl w ramach projektu "e-DEMOKRACJA. Mieszkańcy mają moc!". Poprzez platformę mieszkańcy mogli w tym roku nie tylko głosować na budżet obywatelski, ale też zgłaszać pomysły i konsultować je on-line. Na zakończenie przedstawicielka Fundacji p. Monika Pietkiel wręczyła specjalne nagrody wnioskodawcom, których projekty uzyskały największą liczbę głosów on-line na platformie.

Projekt platformy finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 DSCF5486.jpg

 DSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpgDSCF5486.jpg

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie