Złote Gody i Dni Seniora w Wasilkowie

glowne.jpg

Kto to jest senior? Według mnie to osoba, która ma czas ale będąca cały czas w niedoczasie, kreatywna i aktywna, chcąca zrobić coś dla innych i zachęcająca swoim przykładem  innych do działania,  by spełniać swoje i innych marzenia – mówi Anna Biegańska, wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniorów w Wasilkowie.

Pani Anna wspólnie z ponad dwustoma innymi seniorami gminy Wasilków w niedzielę 14 listopada obchodziła pierwsze gminne Dni Seniora w Wasilkowie. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP parom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa przekazał te oznaczenia 17 małżeństwom zamieszkałym na terenie gminy. Były łzy wzruszenia i radości, wspomnienia minionych 50 lat. W końcu nie wszyscy małżonkowie mają to szczęście, żeby wspólnie dożyć pół wieku. Życzenia szacownym jubilatom złożyli: burmistrz Adrian Łuckiewicz, zastępca burmistrza Dominika Jocz, radny Łukasz Bojanowski oraz ks. Jan Pochodowicz, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie, ks. Zdzisław Karabowicz proboszcz Parafii NMP Matki Miłosierdzia oraz ks. Paweł Łapiński z cerkwi pw. Św. Piotra i Pawła.

- Przeżyć wspólnie 50 lat to ogromne wyzwanie. Jestem pełen podziwu, że udało im się razem przejść nie tylko przez chwile radosne i szczęśliwe, ale i trudne, jakich w końcu w każdym małżeństwie nie brakuje – mówi burmistrz Łuckiewicz. – Wszystkie pary pokazują i udowadniają jedno – że najważniejsza w tym wszystkim jest miłość i zaufanie. Że wspólnie z drugim człowiekiem można niemal wszystko.

Po uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie odbyła się część artystyczna. Wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wasilkowie, seniorzy mieli też okazję wziąć udział w pokazie tanecznym Lambada przygotowanym przez grupę Gimnastyki Zdrowotnej, a następnie obejrzeć występy grupy Wasilkowianie, Dąbrówka z Dąbrówek, Malwianki ze Studzianek, a także montaż muzyczny przygotowany przez grupę nieformalną Aktywni 50+ .

Na koniec chętni wzięli udział w zabawie tanecznej.

- Ten dzień pokazał, że wasilkowscy seniorzy potrafią się świetnie bawić,  nie mają kompleksów i zahamowań. Zatracają się w śpiewie, tańcu,  gimnastyce czy malarstwie. Widzieliśmy muzyczne, gimnastyczne i taneczne show  w wykonaniu ludzi od których bije radość  życia,  którzy celebrują każdą chwilę.  Urokowi Seniorów nie można się oprzeć – podsumowuje pierwszy Dzień Seniora Anna Biegańska. - Z okazji Dnia Seniora życzyłabym sobie i innym seniorom przede wszystkim zdrowia, żebyśmy zawsze byli aktywni i mieli w sobie dużo optymizmu, żeby się tym naszym srebrno-jesiennym czasem zachwycać. Bo to jest nasz czas.

Fot.: Norbert Skutnik/MOAK

burmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpgburmistrz.jpg

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie