Znamy laureatów czwartej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!”

zapowiedź.jpg

 

11 maja 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyło się uroczyste losowanie nagród. Wzięli w nim udział wszyscy mieszkańcy, którzy podczas rozliczania podatku PIT za rok 2021 wskazali miejsce zamieszkania w gminie Wasilków oraz zgłosili swój udział w loterii poprzez stronę www.pitwwasilkowie.pl

Pan Tadeusz, mieszkaniec Wasilkowa okazał się w tym roku szczęśliwym laureatem nagrody głównej – czerwonego samochodu hybrydowego Suzuki Swift Hybrid. Wylosowanych zostało także 22 innych cennych nagród: 3 wyciskarki Kuvings, 1 robot sprzątający iRobot, 3 ekspresy do kawy DeLonghi, 5 smartfonów Xiaomi oraz 10 smartwatchy Huawei. Fundatorem wyciskarek Kuvings jest firma Kuvings Polska z siedzibą w Wasilkowie.

To już czwarta edycja loterii „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże. W loterii zgłosiło udział aż 3051 mieszkańców. Podsumowując w liczbach nasze 4 edycje loterii - mamy już łącznie blisko 10 tys. zgłoszeń!

Losowanie nagród przeprowadzili zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedstawiciele organizatora loterii - firmy Gratifica Promotions Sp. z o.o. Wyjaśnili oni mechanizm losowania oraz jak będzie przebiegać procedura weryfikacyjna laureatów zanim zostaną oficjalnie zwycięzcami naszej loterii. Laureata nagrody głównej – samochodu Suzuki Swift Hybrid, a także wyciskarek i iRobota wylosował własnoręcznie burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz

 „Celem loterii jest zwiększenie naszych wspływów z podatku od osób fizycznych – mówił burmistrz - Natomiast drugim ważnym celem jest też to, żeby nasi mieszkańcy, których przybywa nam szybko i dynamicznie, utożsamiali się z naszym samorządem, żeby w przyszłości chcieli wpływać na to jak ten samorząd będzie funkcjonować.

Pomimo niekorzystnych zmian dla samorządów - które zostały wprowadzone na poziomie Sejmu i Senatu, a które dotykają finansowo samorządy - to my jako gmina nadal odnotowujemy wzrost z podatku od osób fizycznych. Przykładowo w roku 2021 gmina Wasilków otrzymała z tytułu wpływów z podatków od osób fizycznych kwotę 27,1 mln zł, a jak spojrzymy na wykonanie roku 2020 była to kwota 20,9 mln zł. Jest to mierzalny efekt loterii oraz systemu zachęt jaki stosujemy w gminie”.

Losowanie odbyło się pod okiem przedstawicieli urzędu celno – skarbowego. W czasie losowania do publicznej wiadomości - ze względu na RODO i uwarunkowania ustawy o grach hazardowych - podawane było tylko imię laureata/laureatki, pierwsza litera nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry telefonu komórkowego.

Zaraz po losowaniu burmistrz Wasilkowa osobiście zadzwonił do wszystkich laureatów, aby złożyć im gratulacje i przekazać, że jutro rozpocznie się procedura weryfikacyjna prawa do nagród.

Wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2022 r. podczas ”Wasilków-Polish Nordic Walking Cup 2022”.

 

Zachęcamy do obejrzenia przebiegu losowania:

https://www.youtube.com/watch?v=RPdgJf_5jb4

 

 

NAGDODY INNE.jpg

NAGDODY INNE.jpg

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie